„Wojna oczami kobiety”. Spotkanie z Oksaną Czorną

29 marca 2017 tekst: Michal Buczek

Zapraszamy na spotkanie z Oksaną Czorną – ukraińską wolontariuszką, która opowie, jak naprawdę wygląda wojna na Ukrainie, o roli wolontariuszy i ochotników, wymianie jeńców i zabitych, żołnierzach rosyjskich w tym konflikcie, o specyfice medycyny taktycznej oraz relacjach z ludnością cywilną.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Klubu Inteligencji Katolickiej, we wtorek 4 kwietnia o godzinie 18.00. Spotkanie odbędzie się w języku polskim.

Zmieniła prestiżową pracę i komfortowy gabinet na okopy, letnie wakacje za granicą – na wyjazdy na pole walki, a imię Oksana – na pseudonim „Kassandra”. Życie Oksany zmieniła zima 2014 r.

Doktor nauk ekonomicznych, starszy pracownik naukowy oddziału teorii ekonomicznych Narodowej Akademii Nauk Ukrainy Oksana Czorna już od początku wojny była aktywnie zaangażowana w pomoc armii ukraińskiej, a później w 2015 dołączyła do 28. oddzielnej brygady zmechanizowanej jako medyk i kierowca. W jednym z wywiadów powiedziała: „O wojnie mało kto rozmawia. Ludzie wracają z wojny i chcą wszystko zapomnieć, ale tego nie da się tak po prostu zapomnieć. Dlatego ja próbuję opowiadać o wojnie z punktu widzenia kobiety, poprzez emocje, żeby każda osoba mogła zrozumieć”.

Zapraszamy do wysłuchania opowieści Oksany Czornej.

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl