Słowo Pani Prezes (11/2017)

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele!

Ze wzruszeniem wspominam naszą urodzinową uroczystość, podczas której został ogłoszony Laureat nagrody „PONTIFICI – Budowniczemu Mostów”. Pontifexem został w tym roku arcybiskup Wojciech Polak, Prymas Polski. Mądrą i poruszającą laudację wygłosiła Marta Titaniec. Równie ważna była wygłoszona przez Laureata odpowiedź. Myślę, że ci spośród Nas, którzy byli obecni na tej uroczystości, wiele na tym zyskali.

Przed nami listopad, kierujący nasze myśli ku tym naszym bliskim, którzy odeszli z tego świata, ale trwają wciąż wśród nas dzięki naszym wspomnieniom i działaniom, które z myślą o nich podejmujemy. Myślę, że warto zacząć zbieranie tych wspomnień, by ludzie, którzy odegrali ważną rolę w naszej wspólnocie, nie odeszli w niepamięć. Osoby zainteresowane tematem wspomnień proszę o kontakt.

Właśnie minęła czwarta rocznica śmierci premiera Tadeusza Mazowieckiego i serdecznie zachęcam Was do wzięcia udziału w sesji „Czy zmieniać Konstytucję” poświęconej roli Konstytucji w formowaniu ustroju państw na przykładzie bliskich nam narodów.

W listopadzie przypada również dziewięćdziesiąta dziewiąta rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, dlatego zapraszam do wspólnego – razem z naszymi gośćmi z Wileńszczyzny – śpiewania pieśni patriotycznych. Niech to będzie wstęp do przygotowania się na stulecie naszej niepodległości w przyszłym roku.

Serdecznie zapraszam Was do czynnego udziału w życiu naszego wspólnego Klubu. Do zobaczenia

Joanna Święcicka

INFORMATOR KIK do pobrania

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl