Słowo Pani Prezes (5/2018)

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele!

W tym roku w maju odbędzie się Walne Zebranie naszego Klubu, na którym będziemy dyskutować i podejmować decyzje o dalszej drodze naszej wspólnoty i zastanawiać się jak najlepiej realizować cele, które zostały nam zadane przez naszych założycieli. Będziemy szukać odpowiedzi na pytanie, jak najlepiej działać dla dobra naszej Ojczyzny, jak budować dobro wspólne, i jak działać dla dobra ludzi dotkniętych przez los, uchodźców, ofiar wojen i biedy. Dobrym przygotowaniem do takiego patrzenia na świat i na nasze powołanie są słowa papieża Franciszka, jego adhortacje i encykliki.

Zaraz po Walnym Zebraniu będziemy gościć w Klubie min. Jacka Czaputowicza. Dziękuję Ministrowi za przyjęcie zaproszenia, a członków Klubu zapraszam do wspólnej rozmowy.

Z radością przyjęłam wiadomość o tym, że Marta Titaniec, od dawna członek KIK-u, ogromnie zaangażowana w działania pomocowe dla ofiar działań wojennych i katastrof ekologicznych,  będzie organizować humanitarne inicjatywy wykorzystując potencjał naszej wspólnoty. Witaj, Marto!

Zachęcam Was gorąco, do zgłaszania propozycji działań w ramach Klubu, działań, w które chcielibyście się zaangażować. Maj jest takim dobrym czasem aby zgłoszone pomysły przygotować tak, by rozpocząć ich realizację po wakacjach.

Maj jest dla mnie takim miesiącem, który niesie ze sobą nadzieję, zapowiada rozkwit i przynosi radość. Mam nadzieję, że rozpoczynający się długi weekend majowy będzie dobrym czasem i da nam okazję by przygotować się do naszych obowiązków i wyzwań, które stają przed nami.

Życzę Wam wszystkim (i sobie) pogody ducha i radości ze spotkania z drugim człowiekiem.

Joanna Święcicka

INFORMATOR KIK do pobrania

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl