Słowo Pani Prezes (5/2017)

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele!

Wielkanoc za nami. Mam nadzieję, że wszyscy przeżyliśmy głęboko przygotowanie do Triduum Paschalnego i z radością świętowaliśmy Zmartwychwstanie Chrystusa. Ten czas Wielkiego Postu, a potem towarzyszenie Jezusowi w drodze na Kalwarię, bezradne patrzenie na Jego śmierć, pustka Wielkiej Soboty i spotkanie Zmartwychwstałego w idącym obok nas bliźnim jest darem, który pomaga odnaleźć drogę do Boga w codzienności całego roku.

Jeszcze w tym okresie świątecznym, w Święto Bożego Miłosierdzia, odbyło się Walne Zebranie naszej wspólnoty. Ewangelia czytana na Mszy świętej poprzedzającej Zebranie opowiadała o św. Tomaszu, który – chociaż nie potrafił uwierzyć w zmartwychwstanie Jezusa – trwał na czuwaniu razem z resztą uczniów. I dzięki temu trwaniu spotkał Jezusa i uwierzył. Ksiądz Andrzej uświadomił nam, że wspólnota ludzi wierzących, jeśli jest otwarta na tych, którzy wątpią lub dopiero poszukują wiary, taka wspólnota jest miejscem, w którym niewierzący może spotkać Chrystusa. I – jak mówił nasz duszpasterz – Klub jest taką wspólnotą, która pomaga odnaleźć Boga tym swoim członkom, którzy przeżywają trudności wiary.

Na Zebraniu zostały przyjęte sprawozdania z działalności Klubu: z radością możemy poinformować, że kredyt zaciągnięty na naszą siedzibę został całkowicie spłacony!

Życzę nam wszystkim dobrej pogody dla spacerów oraz pogody ducha, która pozwala dostrzec dobro w otaczającym nas świecie.

Joanna Święcicka

INFORMATOR KIK do pobrania

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl