Słowo Pani Prezes (6/2017)

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele!

Przed nami czerwiec, miesiąc egzaminów, przygotowań do wakacji, zakończenia roku szkolnego. Jednak mimo tych licznych i często absorbujących zajęć znajdźmy chwilę aby zastanowić się nad ważnymi dla nas wydarzeniami, tymi, które już były i tymi, które jeszcze wciąż przed nami.

Takim ważnym i poruszającym dla mnie wydarzeniem było udzielenie Sakramentu Bierzmowania ponad sześćdziesięciu naszym młodym wychowankom. Sakramentu udzielił im ksiądz kardynał Kazimierz Nycz, który w bardzo mądrej homilii mówił o znaczeniu dojrzewania w wierze a także o sensie i wartości wspólnoty, o darze, jakim jest dla nas wspólnota naszego Klubu i wspólnota świętomarcińska.

Innym ważnym wydarzeniem było przyznanie przez Polską Radę Chrześcijan i Żydów tytułu Człowieka Pojednania profesorowi Andrei Riccardiemu, założycielowi wspólnoty Sant’Egidio. Z tej okazji w domu Arcybiskupów Warszawskich prof. Riccardi wygłosił wykład mówiący o obowiązku i potrzebie wspierania ludzi potrzebujących, uchodźców i wykluczonych i o roli św. Jana Pawła II, który całym swoim życiem i nauczaniem przełamywał podziały między ludźmi różnych ras, religii, wyznań i wspierał takie wspólnoty jak Wspólnota Sant’Egidio, nastawione na bezpośrednią pomoc ludziom cierpiącym z powodu głodu, nędzy, chorób, wojen i prześladowań.

Słowo „wspólnota” powtarza się powyżej wielokrotnie; proponuję wszystkim głęboki namysł nad wspólnotą jaką jest Ojczyzna i nad istotą patriotyzmu. Znaczeniu tego pojęcia będzie poświęcona rozmowa w naszym Klubie.

Mam nadzieję spotkać się z Wami jeszcze przed wakacjami na Pik-KIK-niku i innych spotkaniach w Klubie. Wszystkim życzę dobrego odpoczynku i powrotu na jesieni z nowymi siłami i pomysłami do działalności w KIK-u.

 

Joanna Święcicka

INFORMATOR KIK do pobrania

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl