Słowo Prezesa (1/2019)

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele!

W styczniu przeżywać będziemy wiele dni ważnych dla naszej religijnej i klubowej formacji. W tym miesiącu Kościół w Polsce celebruje specjalne wydarzenia, które mogą być zachętą do wyjścia poza naszą codzienność: Dzień Judaizmu, Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, Dzień Islamu oraz Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Informacje o terminach i miejscach uroczystości i spotkań związanych z tymi wydarzeniami znajdują się w Informatorze.

3 stycznia 2019 r., 95 urodziny obchodzi Stefan Wilkanowicz, człowiek pojednania, założyciel i przez kilkanaście lat redaktor naczelny Forum Żydzi-Chrześcijanie-Muzułmanie, wieloletni redaktor „Tygodnika Powszechnego” i „Znaku”, ostatni żyjący założyciel KIK-u, autor preambuły do Konstytucji RP. Panu Stefanowi życzymy zdrowia, pogody ducha i Bożego błogosławieństwa.

Gdy piszę tę kolumnę właśnie rozpoczynają się zimowe obozy SR. Kiedy będziecie Państwo ją czytać, obozy już się zakończą, dlatego w tym miejscu chciałbym życzyć kadrom i uczestnikom dobrego obozowego czasu i podziękować za tę formę budowania wspólnoty klubowej.

Dobre funkcjonowanie Klubu zależy właśnie od wspólnoty, którą jako członkowie i przyjaciele Klubu tworzymy. Budowanie wspólnoty wymaga zaś systematycznego wysiłku. Abyśmy w nowym 2019 roku mieli w sobie wewnętrzną potrzebę i odwagę do jej budowania, potrzebujemy światła Ducha Świętego, wspólnego spotkania, przełamania opłatkiem. Dlatego gorąco zapraszam i zachęcam nas wszystkich do spotkania się w niedzielę, 13 stycznia na klubowym Opłatku.

Budowaniu wspólnoty służy także Msza święta klubowa, która w tym miesiącu wyjątkowo odbędzie się w kaplicy pw. Matki Bożej Anielskiej w Laskach. Zaraz po Mszy zapraszamy całą społeczność KIK do kawiarenki na spotkanie i rozmowę z s. Radosławą, Matką Generalną sióstr franciszkanek Służebnic Krzyża oraz na wspólne śpiewanie kolęd.

Jakub Kiersnowski
prezes Klubu Inteligencji Katolickiej

INFORMATOR KIK do pobrania

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl