Słowo Prezesa (11/2018)

Kochana Polsko!

Życzę Ci, abyś pomna swoich korzeni i doświadczeń, pamiętając o czynach odważnych i bohaterskich oraz o słabościach i popełnionych błędach, uczyła kolejne pokolenia swoich obywateli mądrego korzystania z Twojego dziedzictwa.

Życzę Ci, abyś świadoma swojego miejsca w świecie, miała w nim licznych przyjaciół, zwłaszcza w gronie najbliższych sąsiadów. Abyś pewna swej suwerenności pamiętała, że najlepiej wyraża się ona poprzez udział we wspólnocie europejskiej.

Życzę Ci Polsko, abyś była uśmiechnięta i gościnna. Aby każdy, kto szuka pomocy i schronienia mógł je znaleźć w Twoich przyjaznych granicach.

Polsko, miej szacunek do swych praw i obowiązków, abyś dostrzegając każdego swojego obywatela i mieszkańca dawała mu poczucie godności i bezpieczeństwa.

Życzę Ci w końcu, abyś zawsze mogła oddychać zielonymi lasami, karmić się świeżym powietrzem i gasić pragnienie czystą wodą. Abyś będąc zdrowa i silna potrafiła być zarazem umiarkowana i odpowiedzialna.

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele!

Czego jeszcze możemy życzyć naszej Niepodległej…? Szukając inspiracji do życzeń zapraszam na liczne klubowe wydarzenia z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości. W planach mamy: koncerty, wystawę, warsztaty, wykłady i pielgrzymkę.

Zapraszam do uważnej lektury wystąpień prof. Adama Strzembosza, PONTIFEXA 2018 i dr Adama Bodnara, RPO. A także do udziału w odpowiedzialnej klubowej akcji pomocy Rodzinom w Aleppo.

Spotkajmy się również na listopadowym Jubileuszu 70. urodzin ks. Andrzeja Gałki, tak bliskiego sercu każdej i każdego z nas!

Jakub Kiersnowski
prezes Klubu Inteligencji Katolickiej

INFORMATOR KIK do pobrania

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl