Słowo Prezesa (12/2018)

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele!

Rozpoczęliśmy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście dzieciątka Jezus. Chcąc dobrze przygotować się do Bożego Narodzenia warto na chwilę się zatrzymać, rozejrzeć dookoła siebie i zastanowić się gdzie jestem i dokąd zmierzam. To czas refleksji w wymiarze osobistym i wspólnotowym. Dlatego też zapraszam na spotkania: wokół książki „Spotkanie z Drugim. Rozmowy o etyce, Kościele i świecie” oraz o Kościele przyszłości z perspektywy nauczania Jana Pawła II i abp. Józefa Życińskiego.

Jako wspólnota Klubu, na co dzień staramy się być obecni tam, gdzie jest to potrzebne. Jesteśmy tak w osobistych doświadczeniach naszych Klubowych Przyjaciół, jak również z osobami potrzebującymi. W listopadzie pożegnaliśmy śp. Jana Kawiaka, śp. Zygmunta Skórzyńskiego… wspieraliśmy również m.in. dzieci z Ukrainy, uchodźców w obozach w irackim Kurdystanie oraz rodziny w syryjskim Aleppo. W grudniu kontynuujemy te działania i,  jak co roku, wraz z siostrami franciszkankami organizujemy paczki świąteczne dla naszych niewidomych Przyjaciół ze wspólnoty świętomarcińskiej.

Nasze kochane siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża obchodzą Jubileusz 100-lecia Zgromadzenia. Dziękujemy im za całe dobro, które czynią poprzez swoją codzienną posługę. To u sióstr w Laskach idea Klubu miała swój początek. Pamiętajmy o nich i ich licznych dziełach w naszych modlitwach, prosząc o liczne święte powołania dla Zgromadzenia.

I jeszcze nasi Wychowawcy i ich grupy. Zaraz po świętach ruszają na obozy, życzmy im dużo śniegu i dobrej zabawy, a wszystko to pod czujnym okiem nowego zarządu Sekcji Rodzin. Nowy zarząd ma również KŻ Santa Maria i Drum Bun – gratulujemy!

Wszystkie te dzieła, nasze osobiste sprawy i całą klubową wspólnotę oddajmy w ręce Dzieciątka Jezus podczas świętomarcińskiej Pasterki. Do zobaczenia!

Jakub Kiersnowski
prezes Klubu Inteligencji Katolickiej

INFORMATOR KIK do pobrania

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl