Santa Maria

Działalność Klubu Żeglarskiego Santa Maria skupia się na prowadzeniu obozów żeglarskich dla dzieci i młodzieży – co roku odbywają się dwa turnusy (w drugiej połowie lipca i pierwszej połowie sierpnia) szkółki Pierwsze halsy i rejsów mazurskich, a co dwa lata (w drugiej połowie sierpnia) organizujemy szkolenie na patent żeglarza jachtowego. Aktualnie posiadamy 8 omeg – Biała, Ruda, Nova, Papa Smerf, Tita, Piękność dnia, Delta, Stara – i 11 optymistów oraz motorówkę – Konserwę. W większości są to łódki, które są w Klubie od początku, i które sami remontujemy przed sezonem.

W pracach remontowych bosmanom pomagają uczestnicy rejsów mazurskich i szkółek żeglarskich, którzy mają obowiązek odpracowania 8 godzin na rzecz Klubu. Chcemy w ten sposób nauczyć ich pracy przy łódkach oraz szacunku i dbałości o sprzęt. Coraz częściej do prac włączają się także Rodzice, co pozwala na budowanie szczególnej więzi. Wspólne odpracowywanie godzin uczy także współpracy, która jest niezwykle ważna podczas żeglugi.

Siedziba naszego Klubu znajduje się w Wolicy, nad Zalewem Zegrzyńskim. Przechowujemy tam osprzęt od naszych łodzi, przede wszystkim żagle do Omeg i Optymistów, liny, kapoki, wiosła itp.

Nasza sekcja ma na celu przede wszystkim promowanie żeglarstwa i budowanie społeczności klubowej, która docenia wartości wychowawcze w żeglarstwie. Chcielibyśmy przyciągnąć do naszego Klubu więcej osób, zwiększyć liczbę uczestników obozów, a może nawet liczbę obozów, zwiększyć liczbę bosmanów oraz wychować kolejne pokolenie kadr. Zależy nam by znalazły się osoby kontynuujące nasze działania, które poprowadzą Klub w przyszłość.

Żeby pojechać na obóz organizowany przez Klub Żeglarski Santa Maria nie trzeba być członkiem KIK. Zapisy na obozy organizowane przez realizowane są przez naszą stronę internetową. Na stronie można też znaleźć szczegółowe opisy i charakterystykę wszystkich obozów organizowanych przez nas.

Odpracowywanie godzin jest szczególną formą zaangażowania w działalność Klubu Santa Maria. Uczestnicy odpacowujacy godziny maja okazje, przekonać się sam jak wygladaja przygotownia do seoznu, a poprzez pracę przy łodziach i ośrodku uczestnicy ucza się dbać o sprzęt, na którym będą pływać w wakacje oraz ośrodek, z którego będą korzystać ich młodsi koledzy.

Jest to również niepowtarzalna okazja do majsterkowania oraz przyczynienia się do doskonalenia stanu naszej floty, w które co roku angażuje się grupa starszych członków Klubu.

Zwracamy uwagę na ograniczoną liczbę terminów odpracowywania godzin bosmańskich. Polecamy terminy jak najwcześniejsze!


REGULAMIN ZAPISÓW:

1. Rodzic może zapisać uczestnika tylko na jeden termin.

2. W przypadku niezastosowania się do pkt.1 uczestnik zostanie administracyjnie wykreślony z późniejszych terminów.

3. Wypisać się z wybranego terminu godzin bosmańskich można do czwartku poprzedzającego termin do godziny 22.00.

4. W przypadku nie pojawienia się na zarezerwowanym terminie godzin bosmańskich, uczestnik traci prawo do ich odpracowania.

5. Limit miejsc wyznaczony na każde godziny bosmańskie jest nieprzekraczalny.

e-mail: santamaria(a)kik.waw.pl

Dominik (Komandor):  

Tygrys: 

Andrzej: 

Władek: 

Boguś: 

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl