„Jaka Polska w jakiej Europie?” – debata przedwyborcza kandydatów do Parlamentu Europejskiego

Kiedy:
2019-05-21 - 2019-05-21 18:00
Gdzie:
siedziba KIK
"Jaka Polska w jakiej Europie?" - debata przedwyborcza kandydatów do Parlamentu Europejskiego

„Jaka Polska w jakiej Europie“

Wtorek, 21 maja 2019 r, godzina 18.00,
 siedziba Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie (ul. Freta 20/24A)

Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na debatę przedwyborczą kandydatów do Parlamentu Europejskiego.

O roli i miejscu Polski w Europie oraz wyzwaniach stojących przed Unią Europejską rozmawiać będą kandydaci do Parlamentu Europejskiego:

prof. Monika Płatek (komitet wyborczy Wiosna Biedronia),

min. Michał Boni (komitet wyborczy Koalicja Europejska)

oraz

min. Konstanty Radziwiłł (komitet wyborczy Prawo i Sprawiedliwość).

Prowadzenie: Maryna Czaplińska (KIK)

Dziś jedni uważają, że jadą do Brukseli, aby „bronić interesów Polski”, drudzy chcą raczej budować wspólnotę europejską i zabiegać o jej dobre funkcjonowanie wewnątrz Unii oraz silną pozycję wobec wyzwań jakie rzuca nam współczesny świat.

Europa przeszła długą drogę od kontynentu pochłoniętego konfliktami, potem podzielonego żelazną kurtyną, do ścieżki integracji europejskiej dla przeważającej części państw europejskich. Jednak wizje przyszłości UE są zróżnicowane, nawet wśród jej zwolenników. I choć poparcie dla UE wśród obywateli jest obecnie najwyższe od 1983 r. (wg. danych Eurobarometru z 23 maja 2018 r. dwie trzecie Europejczyków uważa, że członkostwo w Unii było dla ich kraju korzystne), po kryzysie finansowym z 2008 r. i migracyjnym z 2015 r. nie brak w debacie publicznej obaw o jej przyszłość, a nawet przetrwanie.

Nasza debata będzie więc dotyczyć przyszłości i roli Unii Europejskiej w Europie i świecie. Z naszymi gośćmi chcemy porozmawiać m.in. o problematyce zmian klimatycznych, wyzwaniach cywilizacyjnych, Europie dwóch prędkości oraz kryzysie migracyjnym.

Wtorek, 21 maja, godzina 18.00, siedziba KIK (ul. Freta 20/24A)

Zapraszamy!