Kościół przyszłości – stracone dziedzictwo. Spotkanie z ks. prof. Alfredem Wierzbickim

Kiedy:
2018-12-06 - 2018-12-06 18:00
Gdzie:
siedziba KIK
Kościół przyszłości - stracone dziedzictwo. Spotkanie z ks. prof. Alfredem Wierzbickim

Aleksandra Klich i ks. Alfred Wierzbicki rozmawiać będą o dziedzictwie dwóch wielkich postaci Kościoła, których wizje łączyło przekonanie, że świat musi mieć sens, bo życie ludzkie musi mieć sens i rolą Kościoła jest ten sens przybliżać.

„Jestem przekonany, że chrześcijaństwo ma do odegrania wielką rolę w odbudowywaniu nadziei i sensu życia” – mówi, już na pierwszych stronach książki „Życie musi mieć sens”, abp. Józef Życiński. A co z Kościołem? Jak postrzegali jego rolę dwaj wyjątkowi duszpasterze i jakie przesłanie dla niego pozostawili? 

Ks. Alfred Wierzbicki w swoich esejach „Kruche dziedzictwo” Jan Paweł II od nowa, przedstawia wizję papieża wobec wielu problemów współczesnego świata i Kościoła.
„Jest to książka o roli przemiany w nauczaniu współczesnego Kościoła, jakiej dokonał Sobór Watykański II, którego wielkim inspiratorem i współtwórcą okazał się Jan Paweł II. Jest to więc tyleż książka o dziedzictwie Jana Pawła II i jego usytuowaniu we współczesnym świecie, co o dziedzictwie samego Soboru”.

Aleksandra Klich w rozmowach z abp. Józefem Życińskim zatytułowanych „Świat musi mieć sens” zadaje pytania o ważne wyzwania współczesności, takie jak feminizm, in vitro, eutanazja, strach, samotność, cierpienie, wychowanie, a także rolę Kościoła w ich podejmowaniu. 
„Był to człowiek, którego Ojciec Święty Jan Paweł II bardzo cenił i wskazywał na niego jako na jednego z tych kapłanów, którego należy brać pod uwagę do posługi w Kościele w Polsce. Zarówno jego przygotowanie intelektualne, jak i duchowe oraz jego osobowość były przesłankami, które wskazywały na niego, jako na człowieka, który może wnieść dużo dobrego w rzeczywistość przemian w Polsce po 1989 r.” – stwierdził prymas Polski po śmierci arcybiskupa (luty 2011).

Klub “Tygodnika Powszechnego” w Warszawie, Klub Inteligencji Katolickiej i Wydawnictwo Więź, zapraszają na spotkanie Kościół przyszłości, wizja niezrealizowana” Stracone dziedzictwo abp. Józefa Życińskiego i papieża Jana Pawła II?, które odbędzie się w czwartek 6 grudnia, godz. 18:00 w siedzibie KIK, ul Freta 20/24A (II piętro)

Książki będą w sprzedaży na miejscu.

Aleksandra Klich – dziennikarka, autorka książek, wicenaczelna „Gazety Wyborczej” i redaktorka naczelna Wysokich Obcasów
ks. Alfred Wierzbicki, kapłan archidiecezji lubelskiej, filozof i poeta., dr hab., profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, kierownik Katedry Etyki KUL.

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl