„Pamiętam siebie z warszawskiego getta”

Kiedy:
2018-04-18 - 2018-04-18 18:00
Gdzie:
siedziba KIK, ul. Freta 20/24A
„Pamiętam siebie z warszawskiego getta”

„Pamiętam siebie z warszawskiego getta” – to spotkanie z Haliną Birenbaum, polsko-izraelską poetką i pisarką, niezwykłym świadkiem Holocaustu.

Urodzona w roku 1929, w czasie II wojny światowej przebywała początkowo w getcie warszawskim, a następnie w niemieckich obozach koncentracyjnych na Majdanku, Auschwitz-Birkenau, Ravensbrück oraz Neustadt-Glewe, gdzie doczekała wyzwolenia w 1945 roku. W 1947 roku wyemigrowała do Izraela, gdzie mieszka do dziś. W czasie licznych spotkań z młodzieżą polską, izraelską, niemiecką, włoską opowiada o swoich obozowych przeżyciach. Jest autorką kilku książek, a najbardziej popularna z nich, „Nadzieja umiera ostatnia”, została przetłumaczona na 10 języków.

Spotkanie z Haliną Birenbaum – pełną energii, radości, mądrości, potrafiącą o nieludzkich czasach opowiadać tak, że widzimy w nich pojedynczych ludzi – na długo  pozostaje niezapomnianym przeżyciem.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z tą niezwykłą osobą do siedziby Klubu Inteligencji Katolickiej w środę, 18 kwietnia o godz. 18.

 

Ewa Teleżyńska-Sawicka, Kasia Zakroczymska, Paweł Sawicki, Jakub Kiersnowski

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl