Spotkanie opłatkowe Klubu Inteligencji Katolickiej

Kiedy:
2020-01-12 - 2020-01-12 17:30
Gdzie:
kościół św. Marcina, ul. Piwna
Spotkanie opłatkowe Klubu Inteligencji Katolickiej

Jak co roku zapraszamy wszystkich Członków i Przyjaciół Klubu Inteligencji Katolickiej na Spotkanie Opłatkowe, które odbędzie się w niedzielę 12 stycznia. Wspólne świętowanie rozpoczniemy Mszą Świętą w kościele św. Marcina przy ul. Piwnej o godzinie 17.30, a następnie przejdziemy do Domu Arcybiskupów Warszawskich przy ul. Miodowej, gdzie spotkamy się z naszym biskupem księdzem Kardynałem Kazimierzem Nyczem, wspólnie zaśpiewamy kolędy i składając sobie życzenia przełamiemy się opłatkiem.

Do zobaczenia!

Teatr Bezdomnych – Zbiórka Opłatkowa 2020

Z wdzięcznością za Wasze zaangażowanie w minionych latach proponujemy kontynuowanie tradycji Opłatkowych Zbiórek na rzecz osób doświadczających bezdomności.

Teatr Bezdomnych-to działający od dwóch lat teatr, w którym aktorami są osoby w kryzysie bezdomności. Raz w tygodniu w podziemiach Bazyliki na Kawęczyńskiej spotykają się na zajęciach teatralnych. Poprzez pracę warsztatową rozwijają swoje umiejętności sceniczne- pracują z głosem, z emocjami, z wyobraźnią, z ciałem. Uczą się pracy zespołowej, partnerskiej, przełamują swoje bariery w kontakcie z drugim człowiekiem. Nowo nabyte umiejętności aktorzy wykorzystują potem w pracy nad spektaklem. Jak dotąd wystawili spektakl „Zaczarowany Imbryk” Marty Guśniowskiej oraz „Wigilia” Jeremiego Przybory. Grupa została założona przez byłego wychowawcę grupy SR Pelegryni Annę Szufę.

Teatr pełni także rolę narzędzia wspomagającego proces wychodzenia z kryzysu bezdomności. Uczestnicy grupy uważają, że udział w zajęciach oraz występowanie na scenie przywraca im poczucie własnej godności, wzrasta ich samoocena, uczą się na nowo budowania relacji, a przynależność do grupy sprawia, że czują się mniej samotni. Ćwiczenia teatralne pozwalają im na nowo nauczyć się uważnego słuchania, otwartości na pomysły drugiej osoby, oddawania kontroli nad sytuacją partnerowi, czerpania inspiracji z pomysłów partnera, wspólnego tworzenia. Kilku uczestnikom grupy udało się na nowo usamodzielnić, wyjść z kryzysu bezdomności. Jak deklarują teatr odegrał w tym procesie ważną rolę.

Zbiórkę do puszek w trakcie spotkania opłatkowego przeprowadzi Grupa SR Fenicjanie. Możliwe jest także przyłączenie się do zbiórki na rzecz Teatru Bezdomnych prowadzonej na portalu zrzutka.pl (https://zrzutka.pl/wgxnuf)

Anna Szufa, Katarzyna Rokicka-Muller, Julia Wygnańska 

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl