Wspólne czytanie adhortacji Amoris Laetitia

Kiedy:
2017-05-25 - 2017-05-25 19:00
Gdzie:
siedziba KIK, ul. Freta 20/24A
Wspólne czytanie adhortacji Amoris Laetitia

W kwietniu doszliśmy do punktu 88 (Amoris Laetitia – adhortacja papieża Franciszka).

Przeczytaliśmy i obgadaliśmy trudny rozdział o powołaniu do małżeństwa, o istocie jego sakramentalności i głównych zadaniach każdej pary małżeńskiej. Z dwóch głównych zadań: budowa jedności oraz przekazywanie życia wydaje się bardziej omówione i uszczegółowione zadanie zrodzenia i wychowania dzieci. Natomiast budowanie jedności małżeńskiej, tak ważne dla małżonków, ich dzieci i rodziny, jest rzadko przedmiotem kazań, nauk, dyskusji i porad w codziennej naszej rzeczywistości. A jest to cel równorzędny z prokreacją. A co robić gdy te oba ważne cele czasem, w konkretnych przypadkach, się wykluczają? A może tylko tak się nam wydaje?

W maju zajmiemy się pkt. 89 do 119, czyli o miłości w małżeństwie. Maj to dobry miesiąc na taki temat jeśli podejdziemy do tego romantycznie. Jednak miłość małżeńska przejawia się i realizuje również w prozie życia, często w trudnych i nieromantycznych sytuacjach.

Porozmawiamy o tym w czwartek 25 maja o godzinie 19.00 w KIK-u.

 

Krzysztof Łoskot

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl