XI Zjazd Gnieźnieński – „Europa ludzi wolnych. Inspirująca moc chrześcijaństwa”

Kiedy:
2018-09-21 - 2018-09-23
Gdzie:
Gniezno
XI Zjazd Gnieźnieński - „Europa ludzi wolnych. Inspirująca moc chrześcijaństwa”

Europa ludzi wolnych. Inspirująca moc chrześcijaństwa” – to temat XI Zjazdu Gnieźnieńskiego, który odbędzie się w dniach 21-23 września 2018 r.

W roku 2018 przypada setna rocznica zakończenia tragicznej I wojny światowej oraz stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę i kilka innych państw w naszym regionie Europy. Nawiązując do tych wydarzeń, pragniemy podjąć chrześcijańską refleksję nad wolnością i źródłami nadziei na przyszłość naszego kontynentu.  Narodowa niepodległość jest darem, o który nieustannie należy dbać w imię troski o dobro wspólne ojczyzny, a także całej Europy, która dziś doświadcza kryzysu własnej tożsamości.

Przewodniczącym Zjazdów Gnieźnieńskich jest Arcybiskup Wojciech Polak, Metropolita Gnieźnieński, Prymas Polski. Organizowane są w ścisłej współpracy z polskimi organizacjami katolickimi i chrześcijańskimi, w duchu dialogu i pluralizmu. Przedsięwzięcie zostało objęte patronatem Andrzeja Dudy, Prezydenta RP, który również wygłosi przesłanie do uczestników na początku Zjazdu.

Zjazd to wydarzenie duchowe, intelektualne oraz artystyczne.

W trakcie Zjazdu przewidzianych jest 6 dużych referatów, 6 sesji plenarnych, 22 warsztaty chrześcijańskiej nadziei, do których prowadzenia zaprosiliśmy ok. 70 prelegentów z Polski i z zagranicy.

Wymiar duchowy to piątkowe ekumeniczne nabożeństwo w katedrze gnieźnieńskiej, przygotowane wspólnie z Polską Radą Ekumeniczną oraz kościołami niezrzeszonymi w Radzie, podczas którego kazanie wygłosi abp Grzegorz Ryś.

W sobotę natomiast wystąpi z promocją nowej płyty Stanisława Celińska z zespołem.

Osoby zainteresowane udziałem w Zjeździe prosimy o dokonanie rejestracji na stronie: www.zjazd.org

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl