Ankieta po Synodzie na temat współczesnych wyzwań wobec rodziny

14 stycznia 2015 tekst: Michal Buczek

W odpowiedzi na prośbę Konferencji Episkopatu Polski, skierowaną do naszego środowiska przez Jego Eminencję Kardynała Kazimierza Nycza, Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie przygotował specjalny formularz internetowy z pytaniami zawartymi w dokumencie końcowym III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów z października 2014 roku. Formularz ten rozesłaliśmy do członków Klubu Inteligencji Katolickiej z prośbą o uważną lekturę Relatio Synodi oraz udzielenie odpowiedzi na przedstawione pytania.

Przygotowaliśmy formularz internetowy, w którym zamieszczone zostały wszystkie pytania zawarte w dokumencie posynodalnym. Do 10 lutego otrzymaliśmy ponad czterdzieści obszernych odpowiedzi członków KIK. Odpowiedzi te zostały następnie opracowane i przekazane do Kurii Archidiecezji Warszawskiej. W dalszej kolejności trafią one do Sekretariatu Episkopatu Polski, a stamtąd do kardynałów i biskupów, którzy zbiorą się na kolejnej sesji synodalnej. Bardzo dziękujemy wszystkim członkom KIK, którzy poświęcając swój czas udzielili odpowiedzi na pytania. Dokument z opracowanymi odpowiedziami można otrzymać w sekretariacie KIK lub pobrać ze strony internetowej Klubu Inteligencji Katolickiej.

Link do pobrania dokumentu znajdą Państwo poniżej.

Klub Inteligencji Katolickiej – Syntetyczne opracowanie odpowiedzi na pytania dotyczące przyjęcia Relatio Synodi

Michał Buczek

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl