Bal Maturalny – SzkoUA

28 czerwca 2024 tekst: nataliarozbicka

26 czerwca odbył się Bal Maturalny uczennic i uczniów z naszej Warszawskiej Szkoły Ukraińskiej – SzkoUA. Jesteśmy z Was bardzo dumni! Gratulujemy ukończenia szkoły!

Podczas balu nie zabrakło wzruszeń, wspomnień, życzeń i – oczywiście – świetnej zabawy. Uczniowie odebrali dyplomy i wyróżnienia, podziękowali swoim pedagogom i rodzicom.

Bądźcie wizytówką Ukrainy, bądźcie wizytówką SzkoUA – mówiła Oksana Kolesnyk, dyrektorka Warszawskiej Szkoły Ukraińskiej i dodawała: jesteście pokoleniem, które może zmienić świat!
My także mocno w to wierzymy, że razem możemy zmieniać świat na lepszy! Dziękujemy, że chcecie się uczyć i rozwijać.

Dziękujemy rodzicom i opiekunom, całej ekipie pracującej w ВШколУ – Варшавська Українська Школа SzkoUA oraz oczywiście naszym partnerom: Ukraiński Dom / Український Дім Szkoła Podstawowa Montessori im. św. Urszuli Ledóchowskiej Liceum Stevensona i szkole MriyDiy we Lwowie, a także wspierającym nas instytucjom z Save the Children Poland na czele.

Uciekając przed wojną wiele ukraińskich dzieci znalazło schronienie w Warszawie. Wielu z nich wojna odebrała możliwość uczenia się w ich macierzystych szkołach. Warszawska Ukraińska Szkoła (SzkoUA) powstała w kwietniu 2022 r. z pilnej potrzeby zapewnienia tym dzieciom możliwości dokończenia roku szkolnego. Była planowana jako trzymiesięczny projekt. Niestety wojna trwa dalej i SzkoUA jest nadal potrzebna.

Naszym uczniom dajemy możliwość nauki stacjonarnej w bezpiecznych warunkach: w ich ojczystym języku, w znanym im ukraińskim systemie edukacyjnym i wśród kolegów, którzy mają za sobą podobne doświadczenia. Tworzymy wspierającą się wzajemnie społeczność. Na koniec roku nasi uczniowie otrzymują oficjalne ukraińskie świadectwa, a od roku szkolnego 2023/24 także polskie świadectwa, ponieważ współprowadzona przez nas szkoła realizuje jednocześnie ukraiński i polski program edukacyjny.

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl