Bezpieczne mieszkania dla ukraińskich uchodźców wewnętrznych.

21 listopada 2022 tekst: Michal Buczek

Prowadzony od miesięcy rosyjski ostrzał ukraińskich miast i infrastruktury energetycznej zmusił tysiące mieszkańców Ukrainy, szczególnie z jej wschodnich rejonów, do uchodźstwa wewnętrznego. Ta dramatyczna sytuacja sprawia, że niezwykle pilne staje się zapewnienie tym ludziom bezpiecznego miejsca do mieszkania na najbliższe miesiące.

fot. BUR

KIK prowadzi obecnie projekt w Ukrainie, polegający na przeprowadzeniu remontów nieużywanych budynków publicznych, przekazanych przez ukraińskie władze na mieszkania dla uchodźców wewnętrznych na najbliższe trzy lata.

Wyremontowane budynki zostaną przekazane osobom, które z powodu wojny musiały opuścić swoje stałe miejsce zamieszkania i przenieść się do spokojniejszych regionów Ukrainy, głównie w zachodniej części kraju. W ramach projektu zostaną wyremontowane dwa budynki w Drohobyczu i Kołomyji.

fot. BUR

W celu przeprowadzenia robót remontowo-wykończeniowych, trwają obecnie BUR-obozy: to metoda pracy wykorzystywana przez naszego partnera w projektach (Будуємо Україну Разом – БУР – Budujemo Ukrainu Razom – Budujemy Ukrainę Razem), w ramach których młodzież z całej Ukrainy, na zasadach wolontariackich i pod nadzorem profesjonalnych kierowników budowy, prowadzi prace remontowo-wykończeniowe budynków, które potem służą lokalnym wspólnotom.

fot. BUR

Mieszkania posłużą stworzeniu schronienia osobom wewnętrznie przesiedlonym oraz dadzą im szansę na przywrócenie normalnych warunków mieszkaniowych i prawdziwych relacji społecznych.

Projekt współfinansowany jest w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

fot. BUR i KIK

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl