Dodatkowe wsparcie działań humanitarnych KIK w Iraku

03 lutego 2020 tekst: Michal Buczek

We wrześniu 2019 roku we współpracy ze Stowarzyszeniem STEP-IN rozpoczęliśmy realizację 7-miesięcznego projektu medycznego „Providing Quality Healthcare to Displaced Iraqis”.

W ramach projektu kontynuujemy działania rozpoczęte w Irackim Kurdystanie w roku 2018, tym samym rozszerzając zasięg pomocy medycznej oferowanej przesiedlonym Irakijczykom, uchodźcom z Syrii oraz społeczności lokalnej. Zapewniamy między innymi podstawową opiekę zdrowotną w obozie Dawoodia w prowincji Dohuk oraz w Ozal City w prowincji Erbil, funkcjonowanie mobilnej kliniki w prowincji Dohuk oraz indywidualne wsparcie dla pacjentów wymagających dalszego, niejednokrotnie skomplikowanego i kosztownego leczenia w prowincjach Dohuk oraz Erbil.

Do końca 2019 roku w ramach projektu udało nam się przeprowadzić:

  • 500 konsultacji/zabiegów fizjoterapeutycznych
    w gabinecie w Ozal City w prowincji Erbil;
  • 1386 konsultacji lekarskich w obozie Dawoodia;
  • 373 konsultacje z zakresu pomocy psychologicznej/psychiatrycznej w obozie Dawoodia;
  • 1243 konsultacje lekarskie w ramach Mobilnej Kliniki;
  • 121 konsultacji psychologa/psychiatry w ramach Mobilnej Kliniki.

oraz objąć indywidualnym wsparciem 39 pacjentów wymagających dalszego leczenia, którego nie jesteśmy w stanie zapewnić w prowadzonych przez nas klinikach.

Projekt „Providing Quality Healthcare to Displaced Iraqis” jest współfinansowany przez USAID (Agencję Stanów Zjednoczonych ds. Rozwoju Międzynarodowego).

Monika Grzelak

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl