Dominik Jaraczewski skarbnikiem KIK-u

01 lipca 2021 tekst: Michal Buczek

MAMY NOWEGO SKARBNIKA

W trakcie wczorajszego zebrania Zarząd Klubu Inteligencji Katolickiej dokonał zmiany na stanowisku skarbnika KIK-u. Po 21 latach opieki nad KIK-owskim majątkiem i budżetem z funkcji tej ustępuje Krzysztof Sawicki. Jego następcą został Dominik Jaraczewski. Krzysztof Sawicki pozostaje członkiem Zarządu.

Dominik Jaraczewski i Krzysztof Sawicki

Żegnając Krzysztofa Sawickiego w roli skarbnika, Jakub Kiersnowski powiedział: 

Szczerze przyznaję, że jeszcze teraz trudno jest mi oswoić się z myślą, że kończy się w KIK-u pewna konkretna i dobra epoka!

Klub bowiem zabrał Krzysia na swój pokład w roli Oficera Skarbnika w bardzo młodym wieku, miałeś wówczas 26 lat! A dziś schodzisz z warty przeszło dwie dekady starszy, przepłynąwszy w swojej roli 21 lat, to jest – mówimy do Skarbnika, więc wybaczcie liczby – przeszło 252 miesiące, 7560 dni, 181 440 godzin i 10 886 400 minut Twojego (a z czasem i Twojej rodziny) życia!

Przez 21 lat swojej służby współdecydowałeś o najważniejszych kierunkach, które Okręt KIK obierał. Jedną z takich kluczowych decyzji, a następnie działań, było opuszczenie przez Klub „Oazy na Kopernika” i bezpieczne poprowadzenie KIK-u przez nieznane wody do nowej „Przystani na Freta”!

W roli Oficera Skarbnika przeprowadziłeś Klub przez niezliczone miliony złotówek, tysiące ludzi, setki działań, dziesiątki pracowników i kilka momentów zwrotnych, które dzięki Twojej uważności, doświadczeniu i odwadze w podejmowaniu decyzji, mimo wysokich fal i silnego wiatru przeszliśmy „suchą stopą”!

Jako doświadczony już Oficer przyjmowałeś na pokład kolejnych członków załogi. 15 lat temu uczestniczyłeś w podjęciu bardzo odważnej decyzji przyjęcia do załogi w roli Oficera Sekretarza, majtka i żółtodzioba, jakim wówczas byłem. Przez te wspólne 15 lat zawsze mogłem liczyć na Twoje zaufanie, otwartość, przestrzeń do rozwijania skrzydeł, doświadczenie, bardzo dobrą współpracę i przyjaźń. Dziękuję Ci za TO!

Ci z nas, którzy byli najbliżej Twojej codziennej okrętowej służby wiedzą i dobrze zapamiętają jak dzień w dzień, godzina za godziną byłeś swojej roli oddany. Nie zapomnimy Ci wszystkich Twoich nieprzespanych nocy czy przepracowanych sobót i niedziel. Nade wszystko zapamiętamy jednak Twoje wielkie serce i uważność na każdą i każdego z nas!

Dziś kiedy w przeddzień swoich 47 urodzin w 15 rocznice ślubu i u progu 65. rocznicy zwodowania Klubowego Okrętu zdajesz wachtę i przekazujesz ster Skarbikowania następnemu pokoleniu Klubowej Załogi można, a wręcz trzeba powiedzieć głośno i wyraźnie: „DOBRZE przysłużyłeś się Klubowi” i za to wieczna Ci wdzięczność i chwała!

Krzysztof Sawicki jest z wykształcenia socjologiem. Był wychowawcą i szefem kadry w grupie Sekcji Rodzin KIK-u. W latach 1998-2000 członek Komisji Rewizyjnej KIK, a następnie od roku 2000 członek Zarządu i skarbnik Klubu. Pracował także w Federacji Inicjatyw Oświatowych, gdzie kierował między innymi projektem „Mazowiecka Sieć Edukacyjna” oraz w Sieci Wspierania Organizacji Pozarządowych SPLOT i w Związku Biur Porad Obywatelskich.

Dominik Jaraczewski jest absolwentem studiów MBA we Francuskim Instytucie Zarządzania, przez dwie kadencje pełnił funkcję komandora KIK-owskiego Klubu Żeglarskiego Santa Maria, był także kadrą w grupach Sekcji Rodzin KIK. Pracował jako Chief Strategy Officer w spółce technologicznej, jest członkiem Rady Fundacji Rodziny Józefa Piłsudskiego, która jest współzałożycielem Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Trener Dialogu Motywującego. W Zarządzie Klubu Inteligencji Katolickiej zasiada od września 2020 roku.

Dominik Jaraczewski

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl