04 lutego 2019 tekst: Michal Buczek

W grudniu odbył się ostatni turnus kolonii terapeutycznych dla dzieci poległych, rannych, a także walczących z rosyjską agresją żołnierzy ukraińskich.

Turnus jak i wszystkie poprzednie był bardzo udany, choć tym razem mieliśmy trochę problemów zdrowotnych u niektórych uczestników. Dawało też znać o sobie zmęczenie ukraińskich opiekunek. Raisa i Swietłana spędziły w Polsce ponad 8 tygodni pracując z dziećmi bez dnia odpoczynku.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem zaangażowania się środowiska ze szkoły św. Teresy z Podkowy Leśnej.  Rodziny z tej szkoły najpierw gościły w swoich domach pierwszy turnus, a potem bardzo aktywnie wspierały wszystkie trzy następne. Dzięki nim każda grupa była zaopatrzona w odzież, artykuły szkolne, a każde dziecko mogło otrzymać na pożegnanie wspaniałą paczkę. Bardzo dziękujemy również władzom Zakopanego za zorganizowanie i sfinansowanie wspaniałego programu pobytu dzieci w górach, a także skuteczne interweniowanie i pomoc w każdej trudnej sytuacji.

Łącznie w projekcie brało udział  128 dzieci, które w większości straciły kogoś najbliższego lub ich bliscy zaangażowani są czynnie w walkach na wschodzie Ukrainy. Projekt finansowany był w ramach projektu „Kolonie rodzinne i terapeutyczne dla dzieci – ofiar działań wojennych  i konfliktu zbrojnego na Wschodzie Ukrainy” przez Departament Pomocy Humanitarnej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w kwocie 233 313,00 zł.

Wszystkim, dzięki którym uzyskaliśmy to dofinansowanie, a także naszym członkom zaangażowanym w realizację tego projektu, składamy serdeczne podziękowania.

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl