Ewakuacja 120 dzieci z Białej Cerkwi pod Kijowem

10 marca 2022 tekst: Michal Buczek

Opadły emocje i zmęczenie po kilkudziesięciu godzinach ciągłej pracy, wracamy więc do Was z krótkim podsumowaniem zorganizowanej i przeprowadzonej przez nas ewakuacji z terenu Ukrainy 120 najbardziej bezbronnych osób – w większości dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi i intelektualnymi.

W zeszłym tygodniu dostaliśmy wiadomość, że z Białej Cerkwi niedaleko Kijowa próbuje wydostać się kolejna duża grupa z ośrodka opiekuńczego dla osób z niepełnosprawnościami. Przy pomocy i wielkim wsparciu wielu niezwykłych ludzi, kilkudziesięciu nieocenionych wolontariuszy, tłumaczy, lekarzy i osób, które wsparły nas swoim czasem i zasobami, udało nam się w kilka godzin w piątek zapewnić uciekającej z ogarniętej wojną Ukrainy grupie transport autokarowy z przejścia granicznego, asystę ratowników medycznych oraz bezpieczny nocleg w Warszawie. Po dotarciu do Warszawy KIK-owscy wolontariusze zaopiekowali się dziećmi, pomogli im przejść do miejsca gdzie czekały na nich łóżka, podali ciepły posiłek, wsparli opiekunów grupy w pielęgnacji podopiecznych i przez kolejne kilkanaście godzin czuwali na miejscu.

Kolejnego dnia grupa wyruszyła do docelowego ośrodka nad Morzem Bałtyckim, gdzie dzieci otrzymały dalszą pomoc i potrzebny czas, by odpocząć po dramatycznych chwilach, których doświadczyły w ostatnich dniach w swojej ojczyźnie. Przygotowania do przyjęcia naszych gości oraz ich pierwsze chwile w Warszawie przybliżą wam fotografie Tomka Kaczora.

Chcemy podziękować wszystkim, bez których pracy i oddania ewakuacja nie mogłaby się udać. Dziękujemy wolontariuszom, którzy w kilka godzin przygotowali miejsca do spania i bezpiecznego odpoczynku dla dzieci, a potem pilnowali, by niczego im nie zabrakło. Dziękujemy kierowcom, towarzyszącej nam ekipie ratowników medycznych, tłumaczom, wszystkim, którzy przekazali nam kosmetyki i środki do pielęgnacji, jedzenie i wodę, oraz osobom, które udostępniły nam miejsce.

Nade wszystko życzymy naszym młodym, dzielnym Bohaterom spokojnego i bezpiecznego czasu w Polsce.

Pozostajemy z wdzięcznością.

📷 Wszystkie zdjęcia autorstwa Tomka Kaczora – tomekkaczor.pl

🇺🇦 Jeśli możecie nam także pomóc finansowo w organizacji tych działań, zostawiamy Wam dane do przelewu i adres zrzutki:

➡️ 69 1560 0013 2000 1706 4454 5706

Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe – Ukraina

➡️ https://zrzutka.pl/9tgt57

➡️ https://donate.kik.waw.pl/

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl