„Gość w Dom” – nowa sekcja klubowa

24 stycznia 2023 tekst: Michal Buczek

Jak niektórzy z Was już wiedzą, w ramach KIK powołaliśmy do życia nową sekcję „Gość w Dom”. Chcielibyśmy Was serdecznie zachęcić do współtworzenia tej wspólnoty ludzi zaangażowanych w pomoc uchodźcom, migrantom i ich rodzinom.

Spotkanie otwarte, na które Was serdecznie zapraszamy, odbędzie się we wtorek 31.01 w siedzibie KIK-u na Freta 20/24A o godzinie 18.30.

Obszary działania nowej sekcji: pomoc humanitarna, pomoc w szukaniu mieszkań i ich urządzanie, przekazywanie uchodźcom i migrantom w Strzeżonych Ośrodkach dla Cudzoziemców niezbędnych do codziennego życia paczek pomocowych,  nauczanie języka polskiego, oferowanie pomocy w zakresie prawnej i psychologicznej, pomoc w szukaniu pracy, asystę w codziennym życiu, pomoc w integracji w nowym kraju, angażowanie rodzin ze środowiska KIK – w szczególności Sekcji Rodzin we wsparcie rodzin uchodźczych i migranckich w formule ”rodzina-rodzinie”, organizację spotkań z uchodźcami i migrantami, opracowywanie i pozyskiwanie informacji edukacyjnych dla instytucji zewnętrznych, inicjowanie zbiórek pieniężnych i rzeczowych, pozyskiwanie i realizacja grantów od innych instytucji.

Do zobaczenia!
Marianna Ossolińska, Maria Radwańska, Anika Dowgiałło, Magda Wroniszewska, Wojtek Radwański

Z Sekcją możecie kontaktować się przez mail: [email protected].

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl