GRUPA BIBLIJNA w KIK: W brzuchu wieloryba, czyli wejście w głębię narracji biblijnych

11 października 2022 tekst: Michal Buczek

Z radością przedstawiamy nową KIK-owską inicjatywę:

GRUPĘ BIBLIJNĄ IMIENIA STANISŁAWY GRABSKIEJ.

▪️ 13 października (czwartek) o godz. 19 w lokalu Klubu oraz online (przez ZOOMa) odbędzie się pierwsze spotkanie Grupy biblijnej im. Stanisławy Grabskiej pt.:

▪️ W BRZUCHU WIELORYBA, czyli wejście w głębię narracji biblijnych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą pójść o krok dalej w czytaniu i rozumieniu Pisma Świętego poprzez wsłuchanie się w tradycję chrześcijańską i żydowską oraz kontekst historyczny tekstów biblijnych.

Spotkania poprowadzi Siostra Katarzyna Kowalska (Notre Dame de Sion), która 6 lat studiowała w szkole rabinicznej i posiada doktorat z religioznawstwa w zakresie studiów żydowskich (Leo Baeck College/the Open University w Londynie). Wykłada obecnie przedmioty związane z Judaizmem i naukami biblijnymi na Uniwersytecie w Betlejem, Harare (Zimbabwe) i Bobolanum w Warszawie. Od 20 lat zaangażowana jest w dialog międzyreligijny.

Spotkania Grupy odbywać się będą w czwartki co dwa tygodnie w wersji hybrydowej, w lokalu Klubu i przez ZOOMa.

Wszystkich, którzy chcą uczestniczyć online w spotkaniu, prosimy o wypełnienie zgłoszenia pod tym linkiem:

▪️ https://bit.ly/GrupaBiblijnaKIK

 

Na początku będziemy rozważać KSIĘGĘ JONASZA.

Prosimy więc, żeby wszyscy przeczytali tą Księgę przed spotkaniem (nie jest długa), a Ci co przyjdą na spotkanie do Klubu, mieli ze sobą Pismo Święte i ołówki, uczestnicy przed ekranami komputerów również.

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl