Hostel interwencyjny już działa!

07 marca 2022 tekst: Michal Buczek

🛏️ 2 marca nowa KIK-owska sekcja Gość w Dom, przy wsparciu wolontariuszy z inicjatywy Chlebem i Solą, uruchomiła hostel interwencyjny dla uchodźców w Warszawie. Hostel udziela krótkoterminowego schronienia głównie nieukraińskim uchodźcom z Ukrainy. Docierają tu osoby, które nie zawsze wiedzą, jakie dalsze kroki będą podejmować.

Do tej pory z hostelu korzystają głównie osoby pochodzenia afrykańskiego i azjatyckiego. W hostelu jest 7️⃣0️⃣ miejsc, od momentu jego uruchomienia jest cały czas w pełni zajęty. W ciągu zaledwie pięciu dni darmowy nocleg, posiłek oraz dobre słowo otrzymało ponad 1️⃣5️⃣0️⃣ osób pochodzących z wielu krajów świata. Gościliśmy osoby z 🇺🇦 Ukrainy, 🇩🇿 Algierii, 🇪🇬 Egiptu, 🇬🇭 Ghany, 🇮🇳 Indii, 🇨🇲 Kamerunu, 🇨🇩 Konga, 🇲🇱 Mali, 🇲🇦 Maroka, 🇳🇬 Nigerii, 🇵🇰 Pakistanu, 🇸🇩 Sudanu, 🇹🇯 Tadżykistanu, 🇹🇷 Turcji, 🇹🇲 Turkmenistanu,🇹🇳 Tunezji, 🇨🇮 Wybrzeża Kości Słoniowej. W większości są to młodzi ludzie, w dużej mierze studenci, którzy do Ukrainy przyjechali na studia, a aktualnie zmuszeni są znaleźć dla siebie nowe miejsce do życia.

Hostel dostępny jest dla naszych gości na czas do trzech dni. Osoby mieszkające w hostelu mają z naszej strony zapewnione pełne wyżywienie, kosmetyki i środki czystości, kawę, herbatę, owoce.

Inicjatywę udało się uruchomić dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu wolontariuszy, którzy z dnia na dzień włączyli się w prace na rzecz hostelu. Od samego początku wspierają nas różne firmy i instytucje zaopatrujące hostel w pieczywo, posiłki, owoce i warzywa. Nieocenione jest też wsparcie społeczności KIK-owskiej. Bardzo dziękujemy za wszelkie dary w postaci ręczników, środków czystości, ubrań – wszystko to przekazujemy naszym gościom, którzy w błyskawicznym tempie „częstują się” zebranymi darami.

Hostel działa 2️⃣4️⃣ godziny na dobę, 7️⃣ dni w tygodniu i przez cały ten czas potrzebni są tam dyżurujący wolontariusze. Ich zadaniem jest troska o uchodźców, prace porządkowe, drobne zakupy uzupełniające, wymiana pościeli, obsługa podstawowego cateringu. Takich wolontariuszy na najbliższe miesiące sekcja potrzebuje bardzo wielu.

Zgłaszać się można poprzez specjalnie przygotowany formularz rejestracyjny, który jest dostępny pod adresem:

➡️ https://bit.ly/HostelInterwencyjny

Stale prowadzimy także zbiórkę środków czystości, kosmetyków oraz ubrań na potrzeby działania hostelu. Link do zbiórki:

➡️ https://docs.google.com/…/1S…/edit…

Lista ta aktualizowana jest na bieżąco, więc prosimy o regularne zaglądanie do niej. Dane adresowe miejsc prowadzenia zbiórek podane są również w dokumencie.

Bardzo dziękujemy za Wasze olbrzymie zaangażowanie, wsparcie, i gotowość niesienia pomocy!

🇺🇦 Jeśli możecie nam także pomóc finansowo w organizacji tych działań, zostawiamy Wam dane do przelewu i adres zrzutki:

➡️ 69 1560 0013 2000 1706 4454 5706

Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe – Ukraina

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl