IRAK październik/listopad 2018

12 listopada 2018 tekst: kikadmin
KIK wraz ze STEP-INem od kwietnia 2018 realizuje projekt pomocy osobom przesiedlonym wewnętrznie: Jezydom, chrześcijanom i uchodźcom muzułmańskim z Anbaru oraz uchodźcom syryjskim w Irackim Kurdystanie. Obecnie w najbardziej dramatycznej sytuacji znajdują się Jezydzi, którzy uciekli przed oddziałami ISIS z góry Sindżar w sierpniu 2014 r. Niemalże każda z rodzin straciła kogoś z rąk dżihadystów, a obecnie nie mają gdzie wrócić, bo ich domy zostały również zniszczone. Cały czas żyją w obozach, pozbawieni pomocy ze świata. Ich dobytkiem jest często jedno pomieszczenie do spania i prowizoryczna kuchnia. W ramach naszego projektu m.in. ta grupa otrzymuje pomoc medyczną oraz zabiegi rehabilitacyjne.
 
44 wspaniałych pracowników z Europy i spośród przesiedlonych: lekarzy różnych specjalności, rehabilitantów, laborantów, logistyków, tłumaczy pracuje w obozach Ozal niedaleko Erbilu i w Dawodiya oraz na klinikach mobilnych wokół Dohuku. Pracują w trudnych warunkach, ale wszyscy mówią, że warto. Do klinik STEP IN przychodzą często ludzie zaniedbani, schorowani. Czasami już kilka godzin rehabilitacji czyni cuda – osoby zaczynają poruszać się dużo bardziej samodzielnie. Wielorakiego wsparcia potrzebują też dzieci, wydaje się, zostawione same sobie, bez edukacji, często chore, również z braku wcześniejszej opieki.
Projekt współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl