KIK dla Ukrainy – przedstawiamy raport z siedmiu miesięcy naszych działań na rzecz Ukrainy

22 listopada 2022 tekst: Michal Buczek

Szanowni Państwo, Członkowie i Przyjaciele KIK-u!

Oddajemy w Wasze ręce Raport dotyczący działań podejmowanych w ramach KIK-u na rzecz osób z Ukrainy. Zarówno wobec tych, które w związku z rosyjska agresją zmuszone były znaleźć bezpieczne miejsce poza jej granicami, jak również względem tych, które zdecydowały się zostać w swoim kraju. Raport podsumowuje nasze Klubowe działania na rzeczy przyjaciół z Ukrainy w czasie pierwszych 7 miesięcy tej straszliwej wojny.

W tym miejscu przekazujemy najserdeczniejsze podziękowania Każdej i Każdemu z Was, dzięki którym te wspólne działania były możliwe do przeprowadzenia! Podstawą każdej naszej inicjatywy była praca Wolontariuszy, Pracowników Klubu i Darczyńców. Dzięki Waszej empatii, zaangażowaniu i odpowiedzialności byliśmy w stanie wspólnie pomóc tysiącom osób: zarówno w Ukrainie, jak i na terytorium Polski. Udało nam się pomóc na wielu poziomach, reagować na potrzeby szybko, ale zarazem w sposób przemyślany. Wszystko to pokazuje, jak bardzo takie środowisko jak KIK jest potrzebne. Środowisko, w którym wzajemne zaufanie, poczucie odpowiedzialności za siebie i innych, sprawczość i bezinteresowność dają podstawę do robienia rzeczy dużych i małych, wszystkich jednak z szacunkiem wobec godności drugiego człowieka.

Obecnie, bogatsi o wcześniejsze doświadczenia i analizując sytuację chcemy skoncentrować się na długofalowym wsparciu dzieci i młodzieży ukraińskiej. Planujemy inicjatywy integracyjne, w tym kontynuację obozów dla polskich i ukraińskich dzieci. Będziemy dalej kontynuować działania edukacyjne i rozwijać Warszawską Szkołę Ukraińską – SzkoUA.

Rozwijamy także działania pomocowe skierowane bezpośrednio do Ukrainy. Oprócz prowadzonych obecnie remontów domów w Ukrainie, które mają służyć uchodźcom wewnętrznym, planujemy kolejne przyjazdy dzieci poległych żołnierzy ukraińskich na kolonie wytchnieniowo–terapeutyczne w polskich Tatrach.

Raport, który oddajemy w Wasze ręce, jest podsumowaniem działań ostatniego półrocza i podziękowaniem dla Was za dotychczasowe ogromne zaangażowanie.

Chcielibyśmy wspólnie ucieszyć się wykonaną pracą, dlatego serdecznie zapraszamy na spotkanie w naszej SzkoUA (ul. Grójecka 128A), w wyjątkowym dniu 2 grudnia 2022r. o godz. 19.00. Jest to rocznica uznania niepodległości Ukrainy przez Polskę w 1991 roku. W czasie spotkania będzie możliwość zwiedzenia Szkoły, rozmowy z panią dyrektor Oksaną Kolesnyk, a także obejrzenia ikon powstałych w trakcie letniego pleneru polsko – ukraińskiego. W planach jest także aukcja ikon malowanych na kamieniach na cel organizacji obozów terapeutycznych dla dzieci poległych żołnierzy. Mamy my nadzieję, że spotkanie to będzie zastrzykiem nowych sił do dalszej wspólnej pracy, zaangażowania wolontaryjnego i w miarę możliwości wsparcia finansowego tych działań.

 

 

 

 

Kliknij tutaj, aby przeczytać pełny raport KIK dla Ukrainy.

KIK for UKRAINE – ENGLISH VERSION

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl