KIK i Fundacja Ukraiński Dom z nagrodą warszawskiego Konkursu S3KTOR

01 czerwca 2023 tekst: Michal Buczek

30 maja w Służewskim Domu Kultury odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w Konkursie S3KTOR dla najlepszych warszawskich inicjatyw pozarządowych. Drugą nagrodę, za Warszawską Szkołę Ukraińską, otrzymały wspólnie Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie oraz Fundacja Ukraiński Dom. Uroczystość odbyła się już po raz trzynasty.

– Otworzyli Państwo swoje serca, stworzyli ogromną liczbę ważnych inicjatyw i nieśli i niesiecie Państwo bezcenną pomoc. Na dworcach, na ulicach, w punktach pobytowych. Dosłownie wszędzie. Chcę jeszcze raz jasno podkreślić – bez tej determinacji, bez niesamowitego zaangażowania NGO-sów i zwykłych mieszkanek i mieszkańców stolicy, na pewno nie bylibyśmy w stanie sobie z tym ogromnym wyzwaniem poradzić. Dziękuję Wam raz jeszcze z całego serca! – mówił Rafał Trzaskowski, prezydent m. st. Warszawy, w nagraniu skierowanym do uczestników Konkursu.

Warszawska Szkoła Ukraińska powstała z pilnej potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa i możliwości dokończenia przerwanego roku szkolnego ukraińskim dzieciom, które uciekając przed wojną, znalazły schronienie w Warszawie. „SzkoUA” umożliwia edukację po ukraińsku, na zasadach zgodnych z wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Nauki Ukrainy, z udziałem ukraińskich pedagogów i psychologów. Dzięki wsparciu polskich i zagranicznych organizacji pozarządowych nauka w „SzkoUA” odbywa się nieodpłatnie. Szkoła powstała w 24 dni w kwietniu 2022 roku. Działa nieustannie do tej pory.

Gratulujemy pozostałym laureatom: Fundacji Habitat for Humanity Poland, Fundacji dla zwierząt Argos – Koteria.org.pl, Teatrowi Komuna Warszawa, Świetlicy „Pod Aniołem” i Teatrowi „Raj” oraz wszystkim organizacjom społecznym, które działają na rzecz Warszawy! To dla nas zaszczyt znaleźć się w gronie tylu wspaniałych warszawianek i warszawiaków. Ogromnie jesteśmy wdzięczni za to, co i jak robicie!

Dziękujemy także Ukrainkom i Ukraińcom, ukraińskim dzieciom i wszystkim pracownikom Warszawskiej Szkoły Ukraińskiej, na czele z dyrektor Oksaną Kolesnyk, za ich hart ducha i okazane nam zaufanie!

KIK reprezentowali w trakcie gali Jakub Kiersnowski, prezes Klubu, Antonina Michałowska, wicedyrektorka Warszawskiej Szkoły Ukraińskiej, Anita Szymborska, dyrektor Ukraińskiej Akcji Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie.

Zapraszamy także do obejrzenia filmu o Warszawskiej Szkole Ukraińskiej, który został przygotowany przez organizatorów specjalnie z okazji przyznania Nagrody.

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl