KIKpiknik już 9 czerwca!

30 kwietnia 2019 tekst: Michal Buczek

Czy wiecie, że pierwszy Piknik KIK-owski odbył się 30 lat temu? Już niebawem, 9 czerwca 2019, w Święto Zesłania Ducha Świętego, na kampinoskiej polanie „Pociecha” odbędzie się kolejny KIKpiknik w nowym miejscu i formule.

GDZIE?

Postanowiliśmy przenieść się z gościnnych Pól Elizulskich do dzikiej i zielonej Puszczy Kampinoskiej. Piknik odbędzie się na przestronnej polanie „Pociecha” (koło Truskawia) na terenie Parku Narodowego. Na miejsce można dotrzeć na kilka sposobów:

Autobusem linii 210 lub Ł18 z Młocin do przystanku Skibińskiego (to już II strefa biletowa). Z przystanku trzeba przejść ok. 2 km.

Pieszo/rowerem samodzielnie wybraną trasą lub jedną
z tras przygotowaną przez nas. Dokładnie opisane trasy udostępnimy niebawem. Chętnych zapraszamy też do kontaktu na adres [email protected].

Samochodem – dojazd przez Truskaw i dalej brukowaną leśną drogą lub przez Palmiry od strony Łomianek. Obie trasy będą oznaczone. Parking znajduje się obok Polany, drugi mniejszy, oddalony o 1,6 km znajduje się obok cmentarza leśnego w Palmirach.

Uwaga: ze względu na ograniczoną ilość miejsc na parkingu (a także ze względów środowiskowych) zachęcamy do zostawienia samochodów w domu, jeśli to tylko możliwe. Kierowców, którzy będą mieli wolne miejsca w swoich samochodach prosimy o informację na adres [email protected]. Tu mogą zgłaszać się też osoby szukające transportu.

CO SIĘ BĘDZIE DZIAŁO?

Spotkanie rozpoczniemy Mszą ze specjalnym błogosławieństwem wychowawców o godz. 11:00. Po Mszy – chcąc nawiązać do święta Zesłania Ducha Świętego – chcielibyśmy do tradycyjnego zdjęcia piknikowego ustawić wszystkich w kształt lecącej gołębicy. Koniecznie zabierzcie jakąś białą część garderoby!

Kontynuując tradycję zapraszamy do Wspólnego Stołu. Każdy może się przy nim napić i posilić, prosimy też o przynoszenie na Stół rzeczy dla innych. Część aprowizacji zapewnią Grupy SR, osoby indywidualne, które chciałyby się dowiedzieć, co jest potrzebne na stół prosimy o kontakt.

Gry, zabawy, atrakcje dostępne dla wszystkich zorganizują w tym roku m.in. grupy i sekcje. Rodziców, Członków i Przyjaciół KIK, formalne i nieformalne zespoły także zachęcamy do kreatywności! Ze względów organizacyjnych będziemy wdzięczni za zgłoszenie chęci zorganizowania jakiejś atrakcji. Służymy radą i znajomością terenu!

Wszystkich zapraszamy też do wspólnych tańców na trawie. KIKpiknik planujemy zakończyć o 16:00.

DOBRY CEL

Zespoły i grupy, które zgłoszą swoje atrakcje, stoiska, zabawy etc. do 20 maja będą mogły zdobyć środki na wybrany przez siebie dobry cel. Wszyscy uczestnicy KIKpikniku będą mieli możliwość oddania głosu na najciekawszą inicjatywę. Realizatorzy pomysłów, które zdobędą najwięcej głosów otrzymają sumę, którą będą mogli przeznaczyć na wybrany cel charytatywny. Pieniądze na wsparcie wybranych celów
i dzieł będziemy zbierać pośród uczestników KIKpikniku.
Zachęcamy do hojnego wsparcia!

ŚRODOWISKO

Chcielibyśmy, żeby wspólne spotkanie pośród soczyście zielonych drzew i zarośli Puszczy Kampinoskiej przypominało nam o koniecznej trosce o nasz wspólny dom. W związku z tym prosimy:

– o zabranie własnych podpisanych misek lub menażek, sztućców i kubków – podczas Pikniku nie będzie plastikowej zastawy,

– ograniczenie do minimum liczby samochodów poprzez skorzystanie z transportu zbiorowego lub miejsca w samochodzie u rodziny i przyjaciół.

CO WARTO ZABRAĆ:

– coś od deszczu

– podpisane menażki, miski, kubki i sztućce

– białą koszulkę lub inną część garderoby do zdjęcia

– karimaty, koce, leżaki

– pieniądze na dobry cel

Zapraszamy cały Klub!

Ewa Haman, Janek Kiljański, Małgosia Mańczak,

Janek Murawski, Dominik Struss, Ulrich Schwendimann, Jadzia Zdziarska

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl