Kolacje Czwartkowe – zorganizuj z nami wspólne święta

17 grudnia 2021 tekst: Michal Buczek

„Kolacje Czwartkowe to grupa przyjaciół, która od kilku lat spotyka się w każdy czwartek, na dworcu Zachodnim z osobami doświadczającymi bezdomności.

Spotykamy się z nimi co tydzień, dając ciepłą zupę i rozmawiając o różnych sprawach. Czasem ogólnych, czasem strasznych, czasem osobistych, czasem zabawnych.

Pomimo różnych przeciwności, w tym ograniczeń spowodowanych epidemią, jesteśmy regularnie obecni na Dworcu i staramy się im pomagać najlepiej, jak potrafimy.

25 grudnia zamierzamy zorganizować dla naszych przyjaciół z Dworca Zachodniego świąteczny obiad. Chcemy ten radosny dzień wspólnie świętować – przełamać się opłatkiem, najeść sernikiem, spędzić czas na wspólnej rozmowie, śpiewaniu kolęd oraz modlitwie. Podczas tego obiadu obdarujemy ich też prezentami jak kurtki buty czy śpiwory, których bardzo potrzebują”.

Bardzo zachęcamy do wsparcia wspólnych Świąt Narodzenia Pańskiego, które organizuje działająca przy naszym KIK-u Grupa z Dworca Zachodniego.

Najłatwiej pomóc w przygotowaniu tego wydarzenia, wpłacając na specjalnie przygotowaną zrzutkę:

https://zrzutka.pl/vb6uyd

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl