Kolonie rodzinne i terapeutyczne dla dzieci – ofiar działań wojennych i konfliktu zbrojnego na Wschodzie Ukrainy

29 listopada 2018 tekst: Michal Buczek

Po pobycie dzieci z Ukrainy w Podkowie Leśnej przyszedł czas na drugą część projektu – dwutygodniowe kolonie terapeutyczne w miejscowości Małe Ciche, które organizujemy wraz z Biurem Podróży Junior.

Gdy Informator oddawany jest do druku właśnie trwa drugi turnus kolonii na Podhalu. Pierwsza grupa przyjechała 3 listopada i była w Polsce do 15 listopada, druga w terminie 18-30 listopada, ostatnia przyjedzie w pierwszej połowie grudnia. Każda grupa składa się 32 dzieci, 2 wychowawczyń i psycholożki z Ukrainy oraz polskiego kierownika/kierowniczki grupy. Każdą grupę wspiera również tłumacz.

Dzieci mieszkają w miejscowości Małe Ciche, a podczas jednego weekendu w Zakopanem, wyjeżdżają też na wycieczki do Murzasichla i Krakowa. Poznają piękno naszej przyrody, zdobywając Morskie Oko czy spacerując Doliną Kościeliska. Jest również czas na zajęcia terapeutyczne oraz gry i zabawy w ośrodku wypoczynkowym. Oprócz bogatego programu przygotowanego przez firmę Junior, nasi podopieczni biorą udział w rozrywkach przygotowanych przez Burmistrza miasta Zakopane Pana Leszka Dorule i jego pracowników. Dzięki takiemu wsparciu możliwa była wizyta w Aquaparku, grocie solnej, papugarni, udział w warsztatach z rękodzieła i wiele innych atrakcji. Dzieci otrzymały również prezenty od miasta Zakopane, chętnie chodziły potem w koszulkach i z plecakami z napisem Zakopane.

Warto wspomnieć, że rodzice ze szkoły w Podkowie Leśnej, nie tylko przyjęli w swych domach w październiku pierwszą grupę młodzieży, ale także wspomagają następne grupy, organizując zbiórkę pieniędzy i prezentów da dwóch kolejnych grup. Dostarczenie prezentów było możliwe dzięki naszym wolontariuszom – Wojtkowi Szenajchowi oraz Państwu Joannie i Bohdanowi Kurellom, którzy nie tylko pomogli z transportem, ale również spędzili trochę czasu z naszymi gośćmi i sprawdzili czy wszystko odbywa się zgodnie z planem.

Przypominamy, że projekt finansowany jest ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, przy wsparciu Pani Minister Beaty Kempy.

Przedstawiamy również podziękowania, które przesłały nam mamy po powrocie dzieci z kolonii:

Pani Julia:

Dziecko bez przerwy opowiada o koloniach! Przywiózł ze sobą cały WAGON wrażeń! Ogromnie dziękujemy! Nasza wdzięczność nie ma granic!

Pani Oleksandra:

Rostysław i Illja są już w domu, serdecznie dziękuję za możliwość wzięcia udziału w programie : ) Dziękujemy za odpoczynek i morze wrażeń, dziękujemy też wychowawcom! Dziękujemy za Wasz bezcenny wkład w życie naszych dzieci, było świetnie!

Pani Switlana:

Szanowni organizatorzy projektu, jesteśmy Wam szczerze wdzięczni!!! Niskie ukłony i szczere podziękowania za to co robicie, było SUPER!

Pani Iryna:

Cała nasza rodzina dołącza się do wyrazów wdzięczności dla ludzi, którzy zorganizowali dla naszych dzieci to święto, święto odpoczynku, radości i wiedzy. Dzieci i my sami, jeszcze nie do końca rozumiemy, ile pozytywnych i nowych rzeczy wzięły z tej wycieczki i to tylko dzięki Wam! Dziękuje za Wasz trud i opiekę!

 

 

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl