Konferencja KIK-ów

23 marca 2016 tekst: kikadmin

Logo_KIK_60lat_PNG

Członków Honorowych, Zwyczajnych i Uczestników naszego Klubu serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji, która odbędzie się w dniach 1-3 kwietnia 2016 roku w Warszawie. Chętnych do udziału prosimy o zgłaszanie się do Sekretariatu KIK.
Szczegóły na: www.kik.waw.pl/konferencja.

60. rocznica powstania Klubu Inteligencji Katolickiej jest dobrą okazją do dokonania refleksji nad misją i etosem Klubu i – szerzej – ruchu KIK-ów, nad ich powołaniem do świeckiego, obywatelskiego, ekumenicznego i publicznego zaangażowania się dla dobra wspólnego, dialogu i poświęcenia na rzecz bliźnich w oparciu o dobrze rozpoznane prawdy Ewangelii.

Potrzeba takiej refleksji wynika także z faktu, że po kilkudziesięciu latach istnienia Klubów zmienił się Kościół, zmieniła się sytuacja społeczna w kraju, a KIK-i zdobyły dobre i złe doświadczenia w swej pracy klubowej.

Przed kilku laty zrodził się pomysł, aby zorganizować wspólną dla wszystkich Klubów Inteligencji Katolickiej w Polsce konferencję pod roboczym tytułem: „Inteligencja katolicka: Skąd przychodzimy? Gdzie jesteśmy? Dokąd zmierzamy?”. Jesteśmy przekonani, że konferencja przyniesie nie tylko lepsze zrozumienie naszej tożsamości i uświadomienie nowych zadań inteligencji, ale też wzmocni wzajemne więzi między Klubami i ich przedstawicielami, obecnymi na spotkaniu.

Konferencja jest bezpłatna dla członków Klubu w Warszawie, z wyjątkiem posiłków. W zgłoszeniach prosimy o określenie, w których posiłkach chcą Państwo wziąć udział?

Do pobrania ramowy program konferencji:
Ramowy program

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl