Kryzys żywnościowy w Aleppo

23 kwietnia 2021 tekst: Michal Buczek

Pilnie potrzebna pomoc dla Aleppo!

Od 3 lat współpracujemy ze Zgromadzeniem Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Aleppo, które opiekują się wieloma rodzinami potrzebującymi pomocy: chrześcijańskimi, muzułmańskimi i innymi. W ostatnich dniach otrzymaliśmy z Aleppo bardzo niepokojące wieści:

„Ceny żywności dramatycznie wzrosły. Coraz więcej ludzi cierpi głód, pogrąża się w biedzie… Podstawowy posiłek jest poza zasięgiem większości rodzin. Nie mają nawet dość chleba, nie mówiąc już o innych produktach, które są tu codziennym pożywieniem, jak oliwki. Ludzie ustawiają się w kolejce przed piekarniami, aby kupić ograniczone porcje chleba. Często jest to jedyna żywność, na jaką mogą sobie pozwolić. Dostęp do żywności jest wymieniany przez ludzi jako ich podstawowa potrzeba. Rodzice rezygnują z jedzenia, aby dać je swoim dzieciom. W tym bardzo trudnym i krytycznym momencie historii, w czasie „eksplozji” głodu, najbardziej narażone są wdowy, sieroty, osoby starsze, chorzy i niepełnosprawni.

Jako pilną konieczność widzimy potrzebę kuchni zbiorowej, która przygotowywałaby gorące posiłki potrzebującym. Koszt posiłku dla jednej osoby to 2 euro. Zapraszamy Was, abyście byli naszymi partnerami w tym dziele ukazującym czułość i miłosierdzie Zmartwychwstałego”

Odwiedź stronę https://rodzinyaleppo.kik.waw.pl/#wesprzyj i pomóż nam zapewnić posiłki potrzebującym.

W załączniku publikujemy pełną treść listu o. Ibrahima Alsabagha OFM, proboszcza parafii św. Franciszka z Asyżu.

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl