Marta Titaniec prezesem Fundacji Świętego Józefa

10 października 2019 tekst: Michal Buczek

Z wielką radością i nadzieją przyjęliśmy wiadomość o powołaniu przez Konferencję Episkopatu Polski Marty Titaniec, członkini Zarządu warszawskiego KIK-u, koordynatorki projektów humanitarnych KIK oraz jednej z inicjatorek „Zranionych w Kościele„, na stanowisko prezesa Fundacji Świętego Józefa. Fundacja ma być – jak mówi ksiądz Prymas Wojciech Polak – „dziełem pomocy i wsparcia dla osób wykorzystanych seksualnie w dzieciństwie lub młodości we wspólnocie Kościoła”. KEP powołuje Fundację, aby m.in. „świadczyć wieloraką pomoc pokrzywdzonym we współpracy z konkretną diecezją i z istniejącymi dziełami oraz inicjatywami”.

Marto, cieszymy się, gratulujemy, wspieramy i wierzymy, że – tak jak w Twojej dotychczasowej działalności – Twoja praca dla Fundacji przyniesie liczne owoce oraz będzie wsparciem dla najsłabszych i skrzywdzonych.

Więcej informacji o powołaniu Fundacji Świętego Józefa znajduje się na stronie Konferencji Episkopatu Polski: https://episkopat.pl/biskupi-powolali-fundacje-wspierajaca-budowanie-skutecznego-systemu-pomocy-dla-skrzywdzonych-oraz-prewencji-w-kosciele/

Marta Titaniec w Aleppo.

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl