Modlitwa za Ukrainę – 9 dni modlitwy o pokój

24 stycznia 2023 tekst: Michal Buczek

Trwa wojna w Ukrainie, nie chcemy być obojętni wobec cierpienia naszych braci i sióstr, dlatego zapraszamy do modlitwy o POKÓJ w Ukrainie!
Zapraszamy wszystkich: Chrześcijan, Muzułmanów, Żydów. Połączmy siły we wspólnym wołaniu o pokój!

Modlitwa za Ukrainę odbędzie się w dniach od 21 lutego do 1 marca 2023 roku.
Wybrane daty obejmują:

▪️ 21.02.2023 – rocznicę dnia zwycięstwa Majdanu w 2014 r.
▪️ 24.02.2023 – rok od rozpoczęcia pełnoskalowej inwazji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę,
▪️ 01.03.2023 – rok od przyjęcia przez Parlament Europejski wniosku Ukrainy o przystąpienie do Unii Europejskiej.

W tych dniach chcielibyśmy ze szczególną mocą podjąć modlitwę w intencji trwałego pokoju w Ukrainie. Modlitwa w różnych formach, podjęta przez wiele wspólnot chrześcijańskich i innych wspólnot religijnych, trwać będzie 9 dni w różnych miejscach Polski i Ukrainy. Nasza modlitwa jest także wyrazem wdzięczności za heroiczną walkę Ukrainek i Ukraińców nie tylko o wolność Ukrainy, ale i jej sąsiadów.
Wierzymy również, że wspólna modlitwa może stać się także miejscem spotkania, zrozumienia i budowania jedności w naszym kraju, który staje się jeszcze bardziej krajem wielu narodów, wyznań, kultur i tradycji.

Zapraszamy więc Was serdecznie do wspólnej modlitwy – wszystkie miejsca modlitwy zgromadzone są na stronie www.modlitwazaukraine.info. Strona będzie na bieżąco uzupełniana o nowe miejsca. W najbliższych dodamy także ukraińską wersję językową.

Jeśli chcesz dołączyć do wspólnej modlitwy według pomysłu Twojej wspólnoty – zapraszamy! Może to być wydarzenie jednorazowe lub trwające dłużej – liczba dni jest dowolna. Prosimy o wypełnienie formularza: https://modlitwazaukraine.info/dolacz-do-modlitwy/.

Dodatkowo Modlitwie o Pokój w Ukrainie będzie towarzyszyć WYSTAWA IKON powstałych podczas polsko-ukraińskiego pleneru „Modlitwa za Ukrainę – Oblicza Światła” połączona z aukcją charytatywną w dniu 5 marca w sali prowincjalskiej klasztoru dominikanów przy ul. Freta 10 o godzinie 17.00. Dochód z aukcji przeznaczymy na pokrycie kosztów kolonii terapeutycznych dla dzieci poległych na wojnie ukraińskich żołnierzy.
Więcej informacji na stronie.

Modlitwę o Pokój w Ukrainie koordynują warszawski Klub Inteligencji Katolickiej oraz Fundacja Dobry Grunt. Partnerami inicjatywy są Stowarzyszenie Przymierze Rodzin, Polska Rada Chrześcijan i Żydów, Rada Wspólna Katolików i Muzułmanów oraz Stowarzyszenie Pokoju i Pojednania Effatha. Patronem medialnym jest Katolicka Agencja Informacyjna.

Osoby do kontaktów organizacyjnych:

Klub Inteligencji Katolickiej: Kornelia Pipka, mail: [email protected], tel. 22 827-39-39,
Fundacja Dobry Grunt: Karolina Tymicka, mail: [email protected], tel. 699 654 306.

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl