Msze święte i nabożeństwa w kościele św. Marcina – transmisje dźwiękowe

04 kwietnia 2020 tekst: Michal Buczek

Przygotowaliśmy transmisje niedzielnych Mszy świętych, które odbywają się o godzinie 8:00, 9:30, 11:00, 17:30 w kościele św. Marcina przy ul. Piwnej w Warszawie.

Transmitujemy także Msze w dni powszednieo godzinie 17.30.

Transmisja w formie dźwiękowej jest dostępna pod adresem piwna.caster.fm oraz po kliknięciu w poniższe okno (jeśli odtwarzacz jest niewidoczny należy kliknąć na białą ramkę prawym przyciskiem myszy i wybrać „uruchom tę wtyczkę”).

Free Shoutcast HostingRadio Stream Hosting

A jak przygotować się do uczestnictwa w takiej Mszy świętej? Polecamy artykuł księdza profesora Andrzeja Draguły.

Istotnym elementem owocnego skorzystania z transmisji jest wzbudzenie intencji, duchowe nastawienie, pragnienie Komunii. Według niektórych teologów w misteryjnym przeżywaniu „uczestnictwa z oddalenia” bardziej pomocna jest transmisja radiowa niż telewizyjna. Liturgia sprowadzona do dźwięku i słowa bardziej skupia na sobie niż liturgia w wersji wizualnej, która często – poprzez swoją efektowność – skupia odbiorcę na elementach drugorzędnych. Msza poddaje się regułom oka kamery ze wszystkimi konsekwencjami.

Taca dla św. Marcina

Ta nadzwyczajna sytuacja nie zwalnia nas z powinności materialnej troski o naszą wspólnotę. Niedzielne ofiary można składać na numer konta z dopiskiem „ofiara”:

14 1020 1013 0000 0502 0198 3246
Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża
ul. Piwna 9/11,
00-265 Warszawa

PKO BP SA. 8 Oddział / Warszawa
Pl. Bankowy 2

Bóg zapłać!

Zapraszamy także na kanał YouTube kościoła św. Marcina (https://www.youtube.com/channel/UCvhttJ-4OmI0Re4IEJBbciw), gdzie codziennie o godzinie 20.00 udostępniane są wielkopostne medytacje biblijne naszego duszpasterza księdza Andrzeja Gałki.

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl