„Oblicza Światła” – Aukcja ikon polsko-ukraińskiego pleneru już za nami!

06 marca 2023 tekst: Michal Buczek

23 tysiące złotych na kolonie terapeutyczne dla dzieci poległych żołnierzy ukraińskich!
Wystawa i aukcja ikon za nami.

Na zakończenie trwającej w ostatnich dniach „Modlitwy za Ukrainę”, którą zainicjowaliśmy wraz z Fundacja Dobry Grunt, w ostatni weekend w klasztorze dominikanów na Starym Mieście odbyła się wystawa i aukcja ikon „Oblicza Światła”. Ikony powstały w czasie polsko-ukraińskiego pleneru oraz zostały podarowane przez artystów z Polski i Ukrainy (Tamara Kolesnyk, Anna i Dmitro Horditsa, Jurij Verbovski, Inna Kuzmynska, Michał Płoski, Hanna Dąbrowska-Certa).

Celem aukcji charytatywnej było wsparcie finansowe organizowanych przez KIK kolonii terapeutycznych dla dzieci poległych żołnierzy ukraińskich. Dzięki ogromnej wielkoduszności naszych gości wszystkie ikony znalazły nabywców, a nam udało się zebrać ponad 23 tys. złotych!

Bardzo dziękujemy Fundacji Dobry Grunt za współorganizację Modlitwy i wystawy, klasztorowi ojców dominikanów za udostepnienie auli św. Tomasza, zespołowi „Charytatywni Freta” oraz naszym wolontariuszom, w szczególności Mateuszowi Środoniowi, za sobotnie oprowadzanie, oraz Wojtkowi Mrozowi za poprowadzenie aukcji.

Fotografie – Jarek Barański.

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl