Po letnich obozach Sekcji Rodzin w 2021 r.

11 października 2021 tekst: Michal Buczek

Lato dobiegło końca. Za nami 19 wakacyjnych obozów Sekcji Rodzin: 18 grupowych i kurs pomocników.

Po pandemicznym roku przygotowanie obozów było dość dużym wyzwaniem. Mimo trudności organizacyjnych (związanych z pandemią covid) i psychologicznych (związanych z długim zawieszeniem działalności grup) wszystkie aktywne grupy pojechały na wakacyjne wyjazdy. Odbyło się 9 obozów stacjonarnych (w tym kurs pomocników), 3 obozy rowerowe, 2 spływy kajakowe i 5 obozów wędrownych pieszych.  W obozach wzięło udział prawie 500 uczestników (nie licząc wychowawców).

Oprócz spędzania czasu na beztroskim odpoczynku, obcowaniu z przyrodą i odbudowywaniu relacji między członkami grupy, wychowawcy – jak zwykle – przygotowali na obozy program intelektualny i religijny. Były to między innymi rozmowy o przyjaźni, o ekologii, o historii miejsc, w których byli. W ramach programu religijnego rozważali encyklikę „Fratelli tutti”, poznawali sylwetki świętych, rozmawiali o przypowieściach czy rozmyślali o modlitwie Ojcze Nasz.

Wszyscy obozowicze szczęśliwie wrócili do domów. Na żadnym obozie nie było przypadku koronawirusa. Obyło się również bez większych wypadków.

Żeby cała „akcja letnia” mogła się odbyć, potrzeba było zaangażowania wielu osób. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasze dzieci mogły wesoło, pożytecznie i bezpiecznie spędzić ten czas.

Dziękujemy Zarządowi Klubu i Zarządowi Sekcji, Karolinie Bieleckej-Komosie za jej nieocenioną pracę w sekretariacie Sekcji, koordynatorom, rodzicom z trójek bezpieczeństwa, rodzicom kwaterkowym i dekwaterkowym, księżom: Piotrowi, Tomkowi i Przemkowi za ich obecność i posługę na obozach, lekarzom, którzy pełnili dyżury pod telefonem, wszystkim spotykającym się codziennie w trakcie trwania obozów na modlitwie na zoomie, rodzicom kontaktowym, wizytatorom – wszystkim zaangażowanym w organizację i przebieg obozów.

Przede wszystkim jednak dziękujemy WYCHOWAWCOM. Dziękujemy Wam, Kochani, za Waszą pracę przy przygotowaniu obozów, sprostanie wszystkim wymogom organizacyjnym, Wasz zapał, zaangażowanie, niezwykłe, często bardzo oryginalne pomysły, nieprzespane noce (na obozie i przed), za Waszą radość, uśmiech, cierpliwość.

                                   Rodzice 


Rodzice z Sekcji Rodzin przygotowali specjalny dodatek na zakończenie tegorocznych obozów letnich. Dołączamy go do październikowego wydania Informatora oraz poniżej.

Dodatek Sekcji Rodzin po letnich obozach w 2021 roku

Klub otrzymał dotację z m.st. Warszawy w wysokości 114 665 złotych na realizację projektu „Kikowskie lato 2021”, czyli organizację dwudziestu jeden obozów trzech klubowych sekcji, w tym dwunastu obozów Sekcji Rodzin. Dziękujemy!

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl