„Polski dla Polonii” – projekt Sekcji Wschodnioeuropejskiej KIK

29 grudnia 2015 tekst: kikadmin

Sekcja Wschodnioeuropejska przygotowuje się do następnego polsko-białoruskiego projektu! Szukamy kandydatów na lektorów języka polskiego!

„Polski dla Polonii” to projekt zakładający intensywny kurs języka polskiego dla 18 pełnoletnich przedstawicieli Związku Polaków na Białorusi. Dwutygodniowy kurs obejmuje 50 godzin zajęć językowych oraz wyjścia kulturalne i interakcje społeczne, które wzmocnią zdobyte przez beneficjentów kompetencje językowe.

Kurs językowy dla Polonii zostanie poprzedzony przez bezpłatne profesjonalne szkolenie dla osób, które chciałyby zostać lektorami języka polskiego dla obcokrajowców. Takie szkolenie zajmie w sumie 25h i będzie poprowadzone przez znaną na rynku firmę „Klub Dialogu„. Osoby, które wezmą w nim udział, poprowadzą następnie pod okiem supervisora kurs językowy dla gości z Polonii. Każdy lektor będzie odpowiedzialny za poprowadzenie zajęć z języka polskiego dla jednej z trzech 6-osobowych grup (łącznie 50h), dzięki czemu od razu zdobędzie doświadczenie praktyczne (staż) połączone z informacją zwrotną (superwizja). Wszelkie pomoce dydaktyczne będą zapewnione. Uczestnicy kursów otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu. Lektorów szukamy wśród osób pełnoletnich, o wykształceniu i zainteresowaniach ukierunkowanych lingwistycznie i dyspozycyjnych w czasie trwania projektu tj.:

14-18 września 2015 – 5 x 5h – kurs dla lektorów oraz 3-13 listopada – 10 x 6h (w tym godzinna przerwa obiadowa) w godz. 9 – 15 – kurs dla Polonii Rekrutacja na szkolenie dla lektorów jest tożsama z deklaracją prowadzenia 50 h kursu języka polskiego dla Polonii.

Liczba miejsc jest ograniczona! Grupa lektorów może liczyć maksymalnie 5 osób.

Mile widziane zgłoszenia osób, które zaangażują się także w część pozalekcyjną – wyjścia do warszawskich muzeów i innych instytucji kultury jako opiekunowie grupy.

Nabór jest wciąż otwarty. Na zgłoszenia czekamy pod adresem: [email protected]

Formularz zgłoszeniowy można pobrać pod tym linkiem.


header_title_ministerstwo_pl

Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015r.”

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl