Polsko-ukraińskie wakacje dla dzieci i młodzieży. Zapisy otwarte!

10 maja 2023 tekst: Michal Buczek

❗NABÓR DLA MŁODZIEŻY UKRAIŃSKIEJ ZOSTAŁ WSTRZYMANY ZE WZGLĘDU NA BRAK MIEJSC❗

🇵🇱 W te wakacje zapraszamy polskie i ukraińskie dzieci do wspólnego spędzania czasu, integracji i poznawania siebie nawzajem! Przygotowujemy dla najmłodszych półkolonie w lesie i w kajaku, a dla nieco starszych kolonie nad jeziorem, obóz kajakowy i kilka obozów wędrownych w Beskidach.

Zapraszamy! Już od dziś można zgłaszać się na „Półkolonie w lesie i w kajaku”. Zapraszamy na nie dzieci w wieku od 6️ do 9️ lat. Półkolonie trwają tydzień – cztery turnusy w lipcu.

Codziennie dzieci pojadą autokarem nad Świder, gdzie będą spędzać czas w terenie, uczyć się bezpiecznego pływania kajakiem, doświadczać wartości współpracy, a przede wszystkim dobrze się bawić.

Kadrą półkolonii będą nauczycielki prowadzonej przez KIK i Ukraiński Dom Warszawskiej Szkoły Ukraińskiej, które współpracują z naszymi klubowymi wychowawcami i są przeszkolone przez doświadczoną kadrę Sekcji Rodzin KIK-u, a także polscy instruktorzy prowadzący aktywności sportowe.

✔️ Link do ankiety kwalifikacyjnej: https://bit.ly/PółkolonieWlesieIkajaku

Półkolonie są w całości finansowane ze środków zewnętrznych udzielonych KIK. Aby wesprzeć działania pomocowe Ukraińskiej Akcji KIK prosimy o wpłatę darowizny na konto bankowe nr: 35 1140 2062 0000 4445 3900 1035 z tytułem przelewu : „Darowizna na cele statutowe Ukraińskiej Akcji KIK”. Wpłata w wysokości 100 PLN zostanie przez KIK wykorzystana na dalsze działania KIK-u na rzecz Ukrainy.


🇵🇱 Chcemy się poznawać, chcemy się przyjaźnić, chcemy współpracować!

W sierpniu zapraszamy polskie i ukraińskie dzieci w wieku 8-14 lat na kolonie w Borach Tucholskich, w sosnowym lesie nad pięknym jeziorze Ocypel. Będziemy kąpać się w jeziorze, bawić się w okolicznych lasach. Spędzimy miło czas pod opieką polskich i ukraińskich wychowawców. Kadra jest przeszkolona przez doświadczone Kadry Sekcji Rodzin KIK.

✔️Link do ankiety kwalifikacyjnej: Kolonie nad jeziorem Ocypel – ankieta

Kolonie są w całości finansowane ze środków zewnętrznych udzielonych KIK. Aby wesprzeć działania pomocowe Ukraińskiej Akcji KIK prosimy o wpłatę darowizny na konto bankowe nr: 35 1140 2062 0000 4445 3900 1035 z tytułem przelewu: „Darowizna na cele statutowe Ukraińskiej Akcji KIK”. Wpłata w wysokości 200 PLN zostanie przez KIK wykorzystana na dalsze działania KIK-u na rzecz Ukrainy.


🇵🇱 Zapraszamy młodzież polską i ukraińską w wieku od 14 do 17 lat na tygodniowy spływ kajakowy lub na obozy wędrowne w Bieszczadach

Spływ kajakowy Wdą:
(9 lipca – 16 lipca)

Będziemy pływać tyle, żeby był czas na wspólne gry, kąpiele czy polskie i ukraińskie śpiewy przy ognisku. Będzie sporo czasu na rozmowy, tak wspólne, jak
i indywidualne: o współczesnym świecie, ale też o własnym rozwoju i dylematach młodego człowieka na progu dorosłości. Każdy będzie mógł mieć też indywidualne sesje językowe po angielsku. To będzie przede wszystkim czas radosnego odpoczynku w otoczeniu pięknej przyrody, której częścią jest wciąż dosyć dzika Wda, wijąca się przez jeziora Kaszub i Bory Tucholskie. 

Kadra obozu to bardzo doświadczeni byli KIK-owscy wychowawcy, psycholog, nauczyciel francuskiego oraz ukrainistka, instruktorka harcerska oraz młodzi ukraińscy liderzy. 

✔️ Link do ankiety kwalifikacyjnej: Ankieta_ Kajaki Wda

Obozy wędrowne w Bieszczadach:
1 tydzień (30.07 – 6.08)
2 tydzień (6.08 – 13.08)

Obozy będą odbywać się w duchu prostoty. Będziemy spać pod namiotami, gotować sami jedzenie, śpiewać przy ognisku. Zespoły kadrowe będą tworzyli wspólnie doświadczeni polscy i ukraińscy wychowawcy. Wędrując, dbając o siebie nawzajem, chcemy tworzyć przestrzeń, gdzie polska i ukraińska młodzież będzie miała okazję do poznawania się i integracji. 

✔️ Link do ankiety kwalifikacyjnej: Ankieta_Bieszczady

Obóz jest w całości finansowany ze środków zewnętrznych udzielonych KIK.
Aby wesprzeć działania pomocowe Ukraińskiej Akcji KIK prosimy o wpłatę darowizny na konto bankowe nr: 35 1140 2062 0000 4445 3900 1035 z tytułem przelewu: „Darowizna na cele statutowe Ukraińskiej Akcji KIK”. Wpłata w wysokości 200 PLN
zostanie przez KIK wykorzystana na dalsze działania KIK-u na rzecz Ukrainy.  

 

Zespół Ukraińskiej Akcji KIK

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl