TRANSMISJA – Urodziny KIK-u i wręczenie nagrody „Pontifici-Budowniczemu Mostów”

24 października 2020 tekst: Michal Buczek

TRANSMISJA UROCZYSTOŚCI ROZPOCZNIE SIĘ O GODZINIE 19.00:

W sobotę 24 października obchodzimy 64. urodziny naszego Klubu. Komu należy składać życzenia z tej okazji? Nam wszystkim! To święto wszystkich osób tworzących KIK, tych starszych pamiętających powstanie Klubu i tych najmłodszych, którzy myślą o wyjeździe na swój pierwszy obóz.

Statuetka i dyplom Pontifexa, które otrzymał w 2018 roku prof. Adam Strzembosz.

To dzięki zaangażowaniu i obecności wszystkich członków, przyjaciół i uczestników klubowych działań, w KIK-u powstają wciąż nowe, cenne inicjatywy, zawiązują się przyjaźnie, a nawet małżeństwa. Nasza wspólnota jest miejscem wymiany myśli i przestrzenią zaangażowania i formacji.

Jest się z czego cieszyć! Dlatego w imieniu Zarządu KIK zapraszam wszystkich do wspólnego świętowania klubowych urodzin, które będziemy obchodzić w sobotę, 24 października od 19:00. Jak co roku podczas uroczystości będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia mijającego roku i spoglądać na to, co może przynieść rok nadchodzący. Wręczymy też po raz 15. nagrodę „PONTIFICI – Budowniczemu Mostów”.

Zaproszenie Pontifici 2020

Ze względu na wprowadzone przez rząd ograniczenia związane z gwałtownym wzrostem zachorowań na COVID-19 oraz włączeniem Warszawy do tzw. czerwonej strefy nie możemy Państwa zaprosić do siedziby Klubu na obchody urodzin KIK-u.

Zachęcamy natomiast do śledzenia transmisji na żywo z uroczystości wręczenia nagrody „PONTIFICI – Budowniczemu Mostów”, którą przygotujemy specjalnie na tę wyjątkową okazję.

Link do transmisji udostępniony zostanie w piątek, 23 października na stronie KIK i w naszych mediach społecznościowych.

Msza święta z okazji urodzin KIK odbędzie się w niedzielę, 25 października o g. 11:00. Msza będzie transmitowana – transmisja audio, na stronie http:/piwna.caster.fm/

Serdecznie zapraszam do wspólnego świętowania!

W 50-lecie swojego istnienia, Zarząd Klubu ustanowił doroczną nagrodę „Pontifici”, czyli „Budowniczemu mostów”. Każdego roku, 24 października tytuł Pontifexa przyznawany jest jednej osobie, „za zasługi w szerzeniu wartości dobra wspólnego, dialogu i poświęcenia na rzecz bliźnich”. Te wartości bowiem zostały uznane za niezwykle ważne w doświadczeniu ludzi Klubu Inteligencji Katolickiej.

Kapituła nagrody składa się z wszystkich członków honorowych Klubu i to oni decydują komu w danym roku przyznają nagrodę. W chwili obecnej (październik 2020 r.) członkami honorowymi są: Halina Bortnowska, Izabela i Paweł Broszkowscy, Krzysztof Byrski, Kazimierz Czapliński, Izabela Dzieduszycka, Stanisław Latek, Anna i Krzysztof Łoskotowie, Anna Radziwiłłowa, Paweł Rościszewski, Krystyna Sieroszewska, Krzysztof Śliwiński, Jan Turnau, Zofia i Andrzej Wielowieyscy, Stefan Wilkanowicz, Krzysztof Ziołkowski.

Nagroda ma postać statuetki, która przedstawia dwie twarze, odrębne, ale stanowiące całość, jak poszczególne kartki stanowią jedną książkę. Na odwrocie jest cytat z Genesis, w czterech językach (hebrajskim, grece, łacinie i polskim):

Nie wiem. Czy ja jestem opiekunem mojego brata?

Autorką projektu statuetki jest prof. Magdalena Schmidt-Góra.

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl