Projekt medyczny „Providing Quality Healthcare to Displaced Iraqis”

14 kwietnia 2020 tekst: Michal Buczek

Z powodzeniem zakończyliśmy implementację projektu “Providing Quality Healthcare to Displaced Iraqis” finansowanego przez Agencję Rozwoju Międzynarodowego  Stanów Zjednoczonych (USAID). Projekt był realizowany od 13 września 2019 we współpracy z organizacjami partnerskimi  STEP–IN oraz Fundacją Solidarności Międzynarodowej.

Głównym celem projektu było zapewnienie dostępu do podstawowej opieki zdrowotnej przesiedlonym Irakijczykom oraz społecznościom przyjmującym zamieszkującym w gubernatorstwach Iraku w Erbilu i Dohuku. Działania były realizowane w obozie dla wewnętrznie przesiedlonych w Dawoodia, w którym nasz partner lokalny – organizacja STEP IN jest głównym odpowiedzialnym za dostarczanie opieki medycznej, kilku lokalizacjach w prowincji Dohuk do których codziennie docierał nasz mobilny zespół medyczny oraz w Ozal City na przedmieściach Erbilu, gdzie partner prowadzi gabinet fizjoterapeutyczny.

Konsultacjom medycznym towarzyszyło zapewnienie dostępu do badań laboratoryjnych, testów biochemicznych oraz antybiotykowych tekstów odpornościowych. Ponadto pacjenci mogli skorzystać z konsultacji specjalistycznych w tym ginekologicznych, fizjoterapeutycznych, psychiatrycznych oraz psychoterapeutycznych. Dodatkowo, w obozie Dawoodia, pracownicy socjalni prowadzili edukację zdrowotną odwiedzając gospodarstwa domowe oraz sprawdzając stopień odżywienia dzieci poniżej 5 roku życia. W ramach projektu oferowaliśmy również indywidualne wsparcie dla pacjentów wymagających dalszego, niejednokrotnie skomplikowanego i kosztownego leczenia, wysyłając ich na specjalistyczne operacje, zaopatrując w protezy czy aparaty słuchowe.

Przez 7 miesięcy w naszych klinikach odbyło się 7880 konsultacji z lekarzami podstawowej opieki zdrowotnej, 620 konsultacji psychiatrycznych i sesji psychoterapeutycznych, 1670 pacjentów skorzystało z konsultacji fizjoterapeutycznych, 46 pacjentów otrzymało szansę na kontynuację leczenia oraz zakup specjalistycznego sprzętu.

Mając dostęp do szerokiej gamy środków diagnostycznych i terapeutycznych byliśmy w stanie zidentyfikować potrzeby poszczególnych pacjentów i skutecznie na nie odpowiedzieć, zapewniając trwałe efekty zdrowotne dla poszczególnych osób, a w dalszej kolejności dla ich rodzin oraz całych społeczności.

Dziękujemy naszym partnerom: STEP –IN oraz Fundacji Solidarności Międzynarodowej za owocną współpracę!

Monika Grzelak
Koordynatorka projektów KIK

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl