Przesłanie X Zjazdu Gnieźnieńskiego

17 marca 2016 tekst: kikadmin

„Wierzymy, że przyszłość świata, Europy i Polski zależy w dużej mierze od wspólnego świadectwa chrześcijan różnych wyznań. O tym wyraźnie przypomniał papież Franciszek, spotykając się z patriarchą Cyrylem. Tego samego doświadczyliśmy w Gnieźnie. Powróciliśmy tutaj do źródła chrztu świętego, w którym odnajdujemy się wszyscy, niezależnie od dzielących nas jeszcze różnic. Umocnieni łaską jubileuszu, nie ustawajmy w duchowej odnowie, ożywianej przez modlitwę, post i jałmużnę.

Za papieżem Franciszkiem, którego trzecia rocznica wyboru towarzyszy zamknięciu X Zjazdu Gnieźnieńskiego powtarzamy: „nadeszła pora, aby wspólnie budować Europę (…), Europę śmiało obejmującą swoją przeszłość i z ufnością spoglądającą na swoją przyszłość, aby w pełni i z nadzieją żyć swoją teraźniejszością”.”

To fragment Przesłania X Zjazd Gnieźnieński, który pod hasłem „Europa nowych początków. Wyzwalająca moc chrześcijaństwa” odbył się w Gnieźnie w dniach od 11 do 13 marca. Klub Inteligencji Katolickiej był współorganizatorem tego niezwykłego wydarzenia.

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym tekstem Zjazdu:
http://zjazd.org/przeslanie-x-zjazdu-gnieznienskiego/

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl