Rok działania Punktu Interwencji Kryzysowej KIK-u przy granicy polsko-białoruskiej

15 października 2022 tekst: Michal Buczek

15 października mija rok od uruchomienia przez Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie Punktu Interwencji Kryzysowej przy granicy 🇵🇱🇧🇾.

PIK powstał siłami członków i wolontariuszy KIK-u – w porozumieniu z Grupą Granica – jako odpowiedź na dramatyczny kryzys humanitarny przy granicy polsko-białoruskiej. Dyżurujący nieprzerwanie od roku wolontariusze PIK-u niosą napotkanym w podlaskich lasach ludziom podstawową pomoc humanitarną i medyczną – opatrują rany, przekazują suche ubrania i ciepłe jedzenie.

Przez ten rok 2️⃣0️⃣0️⃣ wolontariuszy odbyło w ramach PIK ponad 2️⃣0️⃣0️⃣ interwencji. Pomogliśmy w ten sposób przeszło 1️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ uchodźcom i migrantom.

W lasach przy granicy wciąż jednak koczują przestraszeni, głodni, okaleczeni i oszukani ludzie. Zbliża się zima… Kryzys humanitarny na naszej granicy, kryzys godności, wciąż trwa.

ℹ️ Punkt Interwencji Kryzysowej Klubu Inteligencji Katolickiej przy granicy polsko-białoruskiej i nasze długofalowe działania pomocowe dla uchodźców i migrantów można wesprzeć poprzez wpłaty na konto:

➡️ 31 1140 2062 0000 4445 3900 1010,
tytułem „darowizna na cele statutowe – granica”
lub przez naszą specjalnie utworzoną zbiórkę:
➡️ https://zrzutka.pl/e39mmv

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl