ŚP. Henryk Wujec – pożegnanie

15 sierpnia 2020 tekst: Michal Buczek

Szanowni Państwo,

Msza święta pogrzebowa śp. Henryka Wujca odbędzie się w poniedziałek 24 sierpnia o godzinie 12.30 w Świątyni Opatrzności Bożej w warszawskim Wilanowie. Liturgii przewodniczyć będzie ksiądz kardynał Kazimierz Nycz, homilię wygłosi natomiast o. Tomasz Dostatni OP.

Henryk Wujec zostanie pochowany tego samego dnia po Mszy pogrzebowej (ok godziny 15.00) na warszawskich Powązkach tzw. Wojskowych, w Alei Zasłużonych (wejście od ul. Powązkowskiej).

Urząd Miasta zapewni transport autobusowy dla uczestników uroczystości pomiędzy Świątynią Opatrzności Bożej a Cmentarzem.

Rodzina Zmarłego prosi, aby zamiast kwiatów złożyć w trakcie pogrzebu ofiarę na rzecz wsparcia społeczeństwa białoruskiego.

Informując o uroczystościach pogrzebowych śp. Henryka Wujca chcemy zarazem przypomnieć o obowiązującym rygorze sanitarnym – zasłanianiu ust i nosa w miejscach publicznych, odkażaniu dłoni i dystansie fizycznym.


W sobotę 15 sierpnia w wieku 79 lat odszedł do Pana Henryk Wujec, polityk, członek opozycji demokratycznej czasów PRL, były poseł, przyjaciel wielu organizacji pozarządowych, wieloletni członek KIK a następnie Członek Honorowy naszego KIK-u i Kapituły Nagrody „Pontifici-Budowniczemu Mostów”.

Łączymy się w żałobie z Najbliższymi śp. Henryka Wujca.

W niedzielę 16 sierpnia o godzinie 11.00, w kościele św. Marcina przy ulicy Piwnej w Warszawie, odprawiona zostanie Msza święta koncelebrowana w intencji śp. Henryka Wujca.

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl