śp. prof. Jerzy Morstin – wspomnienie

11 stycznia 2022 tekst: Michal Buczek

Śp. prof. Jerzy Morstin

(1938 – 2021)

Profesor Jerzy Morstin umarł w Boże Narodzenie 2021 roku.

Dla nas – Lechitów z IX grupy Sekcji Rodzin – był to „Wuj Jerzy”, tata Beaty i Andrzeja.

Był dla nas przyjacielem i autorytetem. Już na jednej z naszych pierwszych wycieczek jesienią 1979 roku, gdy został poproszony, aby oprowadzić grupę po warszawskim ZOO, zgodził się natychmiast. Dzielił się swą wiedzą, prowadząc barwną, pełną humoru opowieść, cierpliwie potem odpowiadając na pytania. Wuj Jerzy potrafił pokpiwać z własnych i cudzych kłopotów, ale nikogo nie zostawił bez pomocy. Zawsze słuchał uważnie, potem dobrze radził i wspierał. Humorem i dowcipem pomagał rozładowywać trudne sytuacje, jakich w dziejach grupy nie brakowało, wskazując zarazem na pozytywne rozwiązania problemów.

Członek zwyczajny warszawskiego KIK, zaangażowany mocno w życie społeczne. W 1980 roku zakładał Solidarność w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Wraz z żoną Ewą stworzyli dom, do którego drzwi stały otworem. Ileż to osób rozpoczęło swą KIK-owską drogę przy owalnym stole w małym saloniku Ewy i Jerzego Morstinów przy ulicy Prostej w Warszawie…

Najbliżsi napisali o Nim:

„Był człowiekiem dobrym, łagodnym, serdecznym, prawym i szlachetnym, kochającym i oddanym synem i bratem, czułym mężem, wspaniałym ojcem i dziadkiem, prawdziwym przyjacielem, cenionym naukowcem i uwielbianym przez studentów wykładowcą. Obdarzony olbrzymim poczuciem humoru i dystansem do siebie i innych ludzi, głęboko kochał Boga, Ojczyznę i bliźnich. Z pokorą i spokojem zmagał się z chorobą, która toczyła Go przez ostatnie lata. Żył, chorował i umarł cicho, po niełatwym ale spełnionym życiu.”

Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

„Lechici” – IX grupa Sekcji Rodzin KIK

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl