Synteza procesu synodalnego – zapraszamy na spotkanie

14 października 2022 tekst: Michal Buczek

Synody od początków istnienia wspólnoty Kościoła są jednym z narzędzi stosowanych do rozpoznawania nie tylko kwestii doktrynalnych, ale także znaków czasu. Niedawno zakończyły się konsultacje ogólnopolskiej fazy Synodu „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”, trwającego na prośbę i wezwanie papieża Franciszka, który zaprasza katoliczki i katolików do namysłu nad naszym Kościołem jako wspólnotą. Pod koniec wakacji zaprezentowano ogólnopolską syntezę prac synodalnych, która jest efektem konsultacji, rozmów, spotkań i ankiet prowadzonych w parafiach, grupach i stowarzyszeniach kościelnych, czy także na poziomie samej diecezji.

Czego dowiedzieliśmy się o Kościele i o nas samych w trakcie tych kilku miesięcy prac synodalnych? W jakim miejscu jesteśmy, jakie wyzwania i zadania jako wspólnota rozpoznaliśmy? Przed jakimi szansami stoimy?

Zapraszamy Was do wspólnej rozmowy, w której udział wezmą także zaproszeni goście:

Monika Białkowska, doktor teologii fundamentalnej, dziennikarka i publicystka, autorka i prowadząca internetowy program „Reportaż z wycinków świata”.

Uschi Pawlik, katoliczka związana z Fundacją Wiara i Tęcza, zaangażowana w kongres Katoliczek i Katolików, gdzie uczestniczy w grupie Spojrzenia na Małżeństwa i Związki Partnerskie. Tłumaczka i redaktorka.

ks. Matteo Campagnaro, doktor teologii pastoralnej, sekretarz księdza kardynała Kazimierza Nycza, jedna z osób kontaktowych synodu w Archidiecezji Warszawskiej.

Spotkanie poprowadzi

Dawid Gospodarek, dziennikarz Katolickiej Agencji Informacyjnej, redaktor i publicysta, członek zarządu Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów.

Środa, 19 października, godzina 17:30, siedziba KIK-u (ul. Freta 20/24A)

Synteza Archidiecezji Warszawskiej – https://archwwa.pl/aktualnosci/dokument-synodalny-archidiecezji-warszawskiej/

Synteza ogólnopolska – https://www.ekai.pl/prezentacja-ogolnopolskiej-syntezy-synodu-o-synodalnosci/

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl