UKRAINA rok po rozpoczęciu inwazji na pełną skalę. Spotkanie wokół książki „Ja tu zostaję. Fenomen Wołodymyra Zełenskiego”.

01 lutego 2023 tekst: Michal Buczek

Ostatnie dwanaście miesięcy wojny pokazało, że Wołodymyr Zełenski jest prezydentem całego kraju – nie tylko pozostał w nim po 24 lutego, ale stanął na czele całego aparatu państwowego, który broni się przed rosyjską inwazją.

Jak to się stało, że człowiek urodzony w radzieckim Krzywym Rogu, przez większość swojego życia zajmujący się rozrywką, stał się symbolem oporu, także militarnego, wszystkich Ukraińców? Czy jego życiowa droga może być wzorem dla innych mieszkańców zsowietyzowanego Wschodu Ukrainy? Kim są ludzie z otoczenia Wołodymyra Zełenskiego i jego oponenci polityczni?
O tym wszystkim opowie Natalia Bryżko-Zapór, autorka książki „Ja tu zostaję. Fenomen Wołodymyra Zełenskiego”. Gospodarzem spotkania będzie Piotr Pogorzelski, dziennikarz Biełsatu, autor podcastu „Po prostu Wschód” i współpracownik Radia 357.

Czwartek 9 lutego, godzina 18.00
siedziba KIK, ul. Freta 20/24A

Wydarzenie NIE BĘDZIE transmitowane.
Zapraszamy do KIK-u!

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl