Zbiórka na posiłki dla Rodzin Aleppo.

01 maja 2021 tekst: Michal Buczek

„Obecnie sytuacja w Aleppo jest bardziej niepokojąca niż kiedykolwiek. Ceny żywności dramatycznie wzrosły. Coraz więcej ludzi cierpi głód, pogrąża się w biedzie, brak też bezpieczeństwa żywnościowego. Podstawowy posiłek jest poza zasięgiem większości rodzin. Nie mają nawet dość chleba, nie mówiąc już o innych produktach, które są tu codziennym pożywieniem, jak oliwki. Ludzie ustawiają się w kolejce przed piekarniami, aby kupić ograniczone porcje chleba. Często jest to jedyna żywność, na jaką mogą sobie pozwolić. Dostęp do żywności jest wymieniany przez ludzi jako ich podstawowa potrzeba. Rodzice rezygnują z jedzenia, aby dać je swoim dzieciom. W tym bardzo trudnym i krytycznym momencie historii, w czasie eksplozji głodu, najbardziej narażone są wdowy, sieroty, osoby starsze, chorzy i niepełnosprawni. Teraz zbieramy fundusze na kuchnię polową. Każdy grosz jest ważny! Koszt posiłku dla jednej osoby wynosi 8 złotych. Chcemy rozpocząć przygotowywanie ciepłych posiłków i dystrybucję”.

To fragment listu ojca Ibrahima Alsabagha, franciszkanina, proboszcza parafii św. Franciszka z Asyżu w Aleppo. Cały list zamieszczamy w tym miejscu.

W ramach programu „Rodziny Aleppo” co miesiąc wspieramy 54 rodziny. Pomóż nam nakarmić kolejne! Chcemy uzbierać kwotę 50 tysięcy złotych, dzięki której będziemy w stanie sfinansować wydanie 6250 ciepłych posiłków, a tym samym zapewnić miesięczne wyżywienie kolejnym 54 rodzinom! Wpłać minimum 8 zł i ofiaruj jeden ciepły posiłek!

Zbiórkę, dzięki której zbudujemy kuchnię, którą poprowadzą Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi w Aleppo, znajdziecie pod adresem

https://zrzutka.pl/8jf3zx

 

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl