Jakub Kiersnowski

Prezes Zarządu KIK

Jakub Kiersnowski (ur. 1982) - szczęśliwy mąż i ojciec czwórki dzieci, z wykształcenia pedagog specjalny, na co dzień angażujący się społecznie w roli prezesa KIK-u i zarządzający spółką nieruchomościową, której KIK jest współwłaścicielem.

Wychowanek grupy XXXIII SR KIK “Wikingowie”. W latach 1998-2009 Był wychowawcą w grupie L Sekcji Rodzin KIK “Saami” i w grupie “Bartodzieje”. Koordynator grup najmłodszych i współorganizator obozów szkoleniowych dla wychowawców Sekcji Rodzin KIK i Przymierza Rodzin. Organizował i współtworzył jako kadra ponad 50 różnego rodzaju obozów i szkoleń żeglarskich dla dzieci i młodzieży z KIK-u.

W latach 2013-2017 pełnił funkcję członka Rady Nadzorczej Libelli sp. z o.o. W 2018 ukończył podyplomowe studia Executive MBA przy Francuskim Instytucie Zarządzania.

W 2012 roku przewodniczył Komitetowi Organizacyjnemu IX Zjazdu Gnieźnieńskiego “Europa obywatelska. Rola i miejsce chrześcijan”, pracował także w Komitecie Organizacyjnym X i XI Zjazdu. Od 2020 roku zasiada w Radzie Fundacji im. Hanny Malewskiej.

Od 2006 do 2018 roku był sekretarzem KIK-u. Od 2018 roku jest prezesem Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie.

Od 2018 roku jeden z inicjatorów i członek zespołu koordynującego Inicjatywy "Zranieni w Kościele".

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl